Choinki

- Reklama -

- Reklama -

Tarnogród doczeka się obwodnicy

27 października w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbyły się konsultacje społeczne dotyczące budowy obwodnicy miasta Tarnogród w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835.

 

Wielu mieszkańców Tarnogrodu w środowy wieczór odwiedziło Tarnogrodzki Ośrodek Kultury, aby dowiedzieć się, jakie plany ma Zarząd Dróg Wojewódzkich odnośnie budowy obwodnicy Tarnogrodu. Inwestycja ta jest wyczekiwana od wielu lat. Teraz jest spora szansa na spełnienie marzeń mieszkańców.  
Podczas spotkania mieszkańcy dowiedzieli się od projektanta, że brane pod uwagę są trzy warianty budowy tej drogi. Wariant pierwszy to droga zaprojektowana o długości 3,93 km. Miałoby powstać 5 łuków o promieniach 300-800 m, 4 skrzyżowania oraz drogi dojazdowe o długości 2,68 km. Wariant drugi to droga o długości 5,75 km. Powstałoby 6 łuków o promieniach 450-800 m, 4 skrzyżowania oraz drogi dojazdowe o długości 5,98 km. Wariant trzeci natomiast to droga o długości 5,96 km posiadająca 3 łuki o promieniach 450-600 m, 4 skrzyżowania oraz drogi dojazdowe o długości 9,27 km. 
Obecnie trwają prace projektowe oraz konsultacje społeczne. Szacowany koszt inwestycji to 90 mln zł. Zarząd Województwa Lubelskiego złożył wniosek na dofinansowanie  budowy obwodnicy Tarnogrodu.  

- Reklama -

– Przez lata było słychać głównie: nie można, nie da się, nie ma pieniędzy. My pokazujemy, że można. Inwestujemy w infrastrukturę drogową w tym także w obwodnice. Mamy już ustalony przebieg obwodnicy, obecni na spotkaniu mieszkańcy i władze nie wniosły co do tego uwag. Jestem pewny, że obwodnica nie tylko zwiększy bezpieczeństwo i poprawi przepustowość drogi wojewódzkiej nr 835, ale otworzy dla Tarnogrodu nowe możliwości rozwoju gospodarczego.
Nie możemy przepuścić takiej szansy. Nigdy nie porwalibyśmy się na taką inwestycję, której koszt szacujemy na ok. 90 mln zł, gdyby nie wsparcie rządu i parlamentarzystów, którzy rozumieją potrzeby Polski Wschodniej i naszego regionu. Taka okazja może się w najbliższych dziesięcioleciach nie powtórzyć – informuje Michał Mulawa wicemarszałek województwa lubelskiego.

Inwestycja swoim zakresem będzie obejmować m.in. budowę jezdni i poboczy, skrzyżowań z drogami publicznymi, budowę jezdni i poboczy dróg dojazdowych, budowę fragmentów chodników w obrębie połączenia obwodnicy z istniejącą drogą wojewódzką nr 835, budowę zjazdów oraz przepustów, urządzenie zieleni drogowej, budowę odwodnienia, budowę oświetlenia drogowego, budowę kanału technologicznego, wycinkę drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, rozbiórkę kolidujących obiektów budowlanych.

Fot. media społecznościowe

 

- Reklama -

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Obywatel mówi

  Dobrze ze chociaż plany będą a czy zaczną realizować je przed kolejnymi wyborami to zobaczymy – OBY… bo mogą przegrać wybory i zapewne skończy się tylko na obietnicach przedwyborczych jak zawsze…
  Dlatego życzę by udało się zacząć budować jak najszybciej… będzie wygodniej, nowe tereny pod inwestycje czy działki budowlane – a tego jest mało w ostatnich latach w regionach powiatu biłgorajskiego i w gminie Tarnogród

 2. Zbigniew mówi

  Patrząc na obecnych na tym spotkaniu widać osoby, które przyszły tylko dlatego, że ta obwodnica jeśli powstanie to będzie przebiegać przez ich działki….i już liczą kasę ile państwo ewentualnie zapłaci….a że napewno bynajmniej na razie nie zapłaci to pewne, bo plany i tylko plany budowy obwodnicy są już od kilkudziesięciu lat….

  1. Z tarnogrodu mówi

   Skąd ta nienawiść, jad…
   Jest koncepcja, poczekajmy niech się dzieje bo za rządów PO byliśmy zapomniani. Krytykę zostawmy na koniec…

 3. Zbigniew mówi

  Widzę, że Michaś przyjechał robić sobie kampanię wyborczą…. kto jeszcze wierzy w te jego banaluki….jak się pisowcom pali koło d…. są w stanie obiecać ci wszystko nawet to że Tarnogród będzie drugą Warszawą a może nawet i Paryżem….PIS już się kończy i żadnej obwodnicy nie było i nie będzie…. ale ciemny lud kupi wszystko…..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.