- Reklama -

- Reklama -

Michał Mulawa: Obiecuję krew, pot i łzy

Pochodzący z naszego powiatu Michał Mulawa (PiS) został dziś wybrany wicemarszałkiem województwa lubelskiego. – Jego celem jest działalność dla ludzi – mówił Jarosław Stawiarski, marszałek, przedstawiając jego sylwetkę.

- Reklama -

Dziś odbyła się sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Radni na nowego wiceprzewodniczącego województwa lubelskiego wybrali Michała Mulawę, pochodzącego z Tarnogrodu. Zastąpił on w tej funkcji Dariusza Stefaniuka, który w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła.

Kandydaturę radnego Mulawy zgłosił marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. Podkreślił, że jest on osobą godną zaufania i stawiającą sobie za cel działalność dla społeczeństwa.

toyota Yaris

– Człowiek, który urodził się, żeby być samorządowcem. Jeśli chodzi o samorząd, działa od wielu lat. Jest osobą bardzo znaną, będzie osobą bardzo potrzebną w zarządzie województwa lubelskiego. Jest merytoryczny, jest z Ziemi Zamojskiej. To człowiek, który jest oddany swojej pracy społecznej. Wszyscy go znacie i nie można mu odebrać tego, że działalność dla ludzi jest jego głównym celem – mówił marszałek Stawiarski. 

Nie obyło się bez dyskusji. Radna Zofia Woźnica zwróciła uwagę, że ustawa o samorządzie województwa mówi, że przewodniczący Sejmiku, a jest nim w momencie dokonywania wyboru radny Mulawa, nie może wchodzić w skład samorządu województwa. Tym samym nie może być wicemarszałkiem. – Cieszę się, że z mojego powiatu jest kandydat i ja mu dobrze życzę – dodała. W podobnym tonie mówił Arkadiusz Bratkowski. – To jest sprzeczne z prawem – mówił. Dodał, że radni tym głosowaniem mogą się ośmieszyć.

Stawiarski podkreślił, że ten problem jest prawnie rozwikłany i można głosować w majestacie prawa. Wypowiadał się również mecenas Paweł Cioch, który stwierdził, że nie ma przeszkód w zgłoszeniu takiej kandydatury. Tuż po głosowaniu nad wyborem Michała Mulawy na wiceprzewodniczącego radni głosować mieli nad rezygnacją przewodniczącego z tej funkcji. – A co się stanie, jak Sejmik nie przyjmie rezygnacji? – pytał.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Głosowanie odbyło się. Radni w tajnym głosowaniu zdecydowali, że funkcję tę powierzą Michałowi Mulawie. – Dziękuję za zaufanie. Chciałbym obiecać trzy rzeczy: krew, pot i łzy. Będę ciężko pracował na rzecz rozwoju województwa lubelskiego. Od jutra bierzemy się do ciężkiej pracy – mówił.

Następnie Michał Mulawa złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego. Rezygnacja została przyjęta przez radnych.

Michał Mulawa jest absolwentem Wydziału Politologii UMCS w Lublinie na specjalności samorząd terytorialny i polityka lokalna. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim czy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Jest ekspertem w zakresie rozwoju regionalnego i pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, a także twórcą Fundacji Rozwoju Polski Wschodniej, która wspiera program zrównoważonego rozwoju Polski oraz idee solidarnego państwa. Wykładowca akademicki, w latach 2009-2010 związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II i jego roztoczańskim Wydziałem Zamiejscowym
w Tomaszowie Lubelskim. Specjalista w zakresie komunikacji społecznej i współpracy z mediami. W latach 2015 – 2017 pracował w Grupie Azoty S.A. Pełnił tam funkcję Kierownika Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Rzecznika Prasowego Grupy Azoty Zakłady Azotowe „PUŁAWY”.  W wyborach do sejmiku województwa lubelskiego w 2018 roku zdobył poparcie 16 514 mieszkańców. Decyzją radnych sejmiku 21 listopada 2018 roku objął funkcję Przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.