- Reklama -

- Reklama -

O włos od tragedii w powiecie biłgorajskim

Tylko szybka interwencja Straży Pożarnej zapobiegła tragedii w Teodorówce (gm.Frampol). Trzy zastępy strażaków walczyły z ogniem. Pożar sadz w przewodzie kominowym rozprzestrzenił się niestety na dom. Straty zostały oszacowane na blisko 20 tysięcy złotych - przekazała Nowej Gazecie Biłgorajskiej, PSP Biłgoraj

- Reklama -

O pożarach sadz w przewodzie kominowym informujemy praktycznie każdego dnia. To już prawdziwa plaga na Ziemi Biłgorajskiej. Do tej pory kończyło się pożarem w kominie, z którym szybko radzili sobie strażacy. Tym razem ogień rozprzestrzenił się na dom:

– Ogień rozprzestrzenił się na ścianę budynku. Zapaliła się konstrukcja drewnianego budynku. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał, ale straty są. Wstępnie zostały oszacowane na blisko 20 tysięcy złotych – informują biłgorajscy strażacy.

toyota Yaris

Na miejscu interweniowały trzy zastępy Straży Pożarnej: JRG Biłgoraj, OSP Teodorówka i OSP Radzięcin.

Może to przemówi niektórym do rozsądku? Bo na razie jest kompletna beztroska mieszkańców:

– Przewody kominowe są nieszczelne, ludzie to lekceważą i niemal każdego dnia dochodzi do pożarów. Konieczna jest coroczna kontrola komina, czego niestety mieszkańcy nie robią. Odkładająca się w kominie sadza osłabia ciąg, hamując przepływ spalin. Płat sadzy, która odrywa się od komina, może zaklinować się w kanale i dosłownie go zatkać. Spaliny nie wydostają się na zewnątrz, tylko ulatniają się do pieca, czy kotła. Co więcej, gdy w kominie jest dużo sadzy, może dojść do jej zapłonu – tłumaczą strażacy.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Musi dojść do tragedii, żeby w sezonie grzewczym pamiętać o sprawdzeniu szczelności przewodów kominowych?

 

foto: zdjęcie ilustracyjne (OSP Koło nad Wartą)

- Reklama -

2 Komentarze
 1. Roman mówi

  Nie można dodać komentarza pod peanami na cześć Romanowskiego i cudownego dworca PKS zarządzanego przez byłego posła Szeligę to napiszę tutaj.
  Pośle Romanowski, lepiej odnieść się do funduszu sprawiedliwości, działalności w lasach i spółkach skarbu państwa. Dopóki można coś napisać na usprawnienie. Komisje zakończą pracę i przekażą materiał do niezależnej prokuratury. Czy wtedy wystarczy się wyspowiadać i dalej być czysty?
  Dworzec PKS przynosi miastu wstyd. Powiatowa buda jak za komuny. Gdyby był miasta nie straszył by ludzi.
  Panie właścicielu Nowej. Strzela pan sobie samobója promując to co nie jest do wypromowania. Z tego kasy nie będzie.

 2. Reklama mówi

  Cymbały nie wiedzą, że kominowy DPF trzeba wyczyścić raz w roku jesienią???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.