- Reklama -

Nowy radny w gminie Aleksandrów

W związku z zarządzeniem Wojewody Lubelskiego na dzień 5 kwietnia 2020 roku odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy Aleksandrów. Głosować będą mogli mieszkańcy z okręgu numer 4 przypisany do Aleksandrowa Pierwszego.

5 kwietnia b.r. mieszkańcy gminy Aleksandrów będą wybierać nowego radnego. Dotychczas mieszkańców reprezentował Kazimierz Wiśniewski. Radny zmarł nagle w wieku 62 lat. Wobec tego konieczne jest uzupełnienie Rady Gminy w Aleksandrowie. Kazimierz Wiśniewski był radnym w okręgu nr 4 w Aleksandrowie.

Komitety wyborcze, które mają zamiar zgłaszać kandydatów na radnego w wyborach uzupełniających mają w obowiązku zawiadomić Komisarza Wyborczego w Zamościu II stosownego pisma o utworzeniu komitetu wyborczego. Termin złożenia stosownego zawiadomienia upłynął w dniu 10 lutego b.r., natomiast termin złożenia kandydatów do Komisji upływa 20 lutego b.r.

- Reklama -

Komitety wyborcze mają prawo zgłosić kandydatów do Gminnej Komisji Wyborczej w Aleksandrowie – art. 178 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku – Kodeks wyborczy – stwierdza Ewa Adamiak, komisarz wyborczy w Zamościu II.

Nowy radny w gminie Aleksandrów

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.