Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

Biłgoraj raj mieszkańców

Biłgoraj znalazł się w gronie laureatów programu "Rozwój lokalny" z projektem "BiłgoRAJ mieszkańców. Tu chce się żyć!". Jest spora szansa na otrzymanie dofinansowania.

Program “Rozwój lokalny” jest adresowany do małych i średnich miast znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji społeczno-gospodarczej. Jego głównym celem jest wsparcie wszechstronnego rozwoju miast, szczególnie w obszarach: gospodarczym, społecznym, środowiskowym i instytucjonalnym. Budżet programu wynosi 102 mln euro. Środki te będą przeznaczone na projekty rozwojowe dla około 15 miast.

Miasta wybrane w I etapie konkursu otrzymują wsparcie merytoryczne ze strony doradców Związku Miast Polskich między innymi w postaci indywidualnego doradztwa eksperckiego w celu przygotowania kompletnej propozycji projektu. Dodatkowe wsparcie w przygotowaniu dokumentów strategicznych zapewnia Instytut Rozwoju Miast i Regionów.

- Reklama -

13 lutego br. w Urzędzie Miasta w Biłgoraju odbyło się kolejne spotkanie z Doradcami Miast. Podczas spotkania Doradcy Miast zapoznali Zespół Miejski z wynikami pogłębionej diagnozy sytuacji miasta. Prezentacja ekspertów wraz z danymi miejskimi zobrazowała główne obszary życia społecznego i gospodarczego, i ujawniła zarówno korzystne dla Biłgoraja wskaźniki, jak i główne problemy, skalę zjawisk negatywnych w mieście. Omówione zostały także narzędzia, którymi badane są zjawiska zachodzące w miastach, zaplanowano także kolejne etapy prac nad opracowaniem projektu.

– Spośród 213 miast, które złożyły swoje zarysy projektów, wybrano 45. Biłgoraj z projektem “BiłgoRAJ mieszkańców. Tu chce się żyć!” znalazło się w pierwszej czwórce miast, których zarysy projektów najwyżej oceniono na liście rankingowej programu “Rozwój lokalny”. Obok naszego miasta w pierwszej dziesiątce znalazły się Krosno, Jelenia Góra, Konin, Ostrowiec Świętokrzyski, Grajewo, Włocławek, Jarocin, Kraśnik i Mielec – informuje burmistrz Janusz Rosłan.

Samorząd Biłgoraja ma złożyć wniosek do końca lipca. Wyniki poznamy pod koniec 2020 roku. Program jest finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

 

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Piotr mówi

    Super. Oby coś z tego wyszło.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.