- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nowa Rada Gminy Aleksandrów (film)

Radni Aleksandrowa spotkali się w nowym składzie. Podczas pierwszej sesji było ślubowanie, wybory przewodniczących i składów komisji.

- Reklama -

21 listopada samorządowcy z Aleksandrowa spotkali się po raz pierwszy w nowej kadencji. Podczas pierwszej sesji Rady Gminy radni odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli uroczyste ślubowanie. Radni, pracownicy Urzędu Gminy i mieszkańcy wspólnie odśpiewali hymn Polski.

Następnie dokonano wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Gminy. Funkcję przewodniczącego objął Andrzej Bil. Był to jedyny kandydat i w głosowaniu otrzymał 11 głosów „za” przy 4 głosach „przeciw”. Natomiast na wiceprzewodniczącego RG zgłoszono dwóch kandydatów Antoniego Bielaka i Andrzeja Borowca. Drugi kandydat nie wyraził zgody na kandydowanie, więc głosowano tylko na pierwszego kandydata. Otrzymał on 10 głosów „za” przy 5 „przeciw” i objął funkcję wiceprzewodniczącego.
W trakcie obrad uroczyste ślubowanie złożył także wójt gminy Józef Henryk Biały, a zebrani mieszkańcy, członkinie zespołu śpiewaczego „Aleksandrowiacy” zaśpiewali symboliczne „Sto lat” oraz złożyli serdeczne gratulacje i życzenia dalszej dobrej współpracy.

- Reklama -

Radni postulowali także o zaprzestanie podziałów i zniwelowanie różnic. – Aleksandrów sprzed piętnastu laty był Aleksandrowem zjednoczonym, wszyscy nam zazdrościli i chciałbym, żeby tak było dalej. Ale przez ostatnie 10 czy 15 lat to trochę się popsuło. Tak, jak w przepowiedni ewangelicznej o talentach. Zamiast je pomnażać, my te talenty zakopaliśmy i pilnujemy, żeby nie przepadły. A to chyba nie tędy droga. Każde nowe spojrzenie, każde nowe zdanie nie powinno z góry być traktowane jako złe. A jeżeli będzie spór, to niech będzie merytoryczny, a nie polityczny – mówił radny Zdzisław Hułas. – Jesteśmy jedną, małą miejscowością. Cele mamy te same. Są rzeczy dobre i jeżeli będziemy w zgodzie, to wiele rzeczy możemy zrobić. A kłótniami i obrażeniem się do niczego nie dojdziemy – dodał.
Do tych słów odniósł się wójt Biały. – Mówimy o pojednaniu. Najpierw trzeba uderzyć się w pierś. Ja nigdy nie mówiłem, że coś zrobiłem sam. Ja zawsze mówiłem, że wspólnie. Niektórzy z was są mocno zawiedzeni, ale nie udało się oszukać społeczeństwa. Czy moja żona, czy synowa nie mają prawa pracować? Czy to jest pojednanie? Wstyd i hańba – mówił emocjonalnie wójt gminy. – Czy ja jestem przeciwko jakiejkolwiek inwestycji? Oskarżać mnie, że ja czegoś nie zrobiłem, to niecelowe. Przyrzekałem, ślubowałem, będę wszystko robić dla całej gminy. Działajmy w tym kierunku, aby dyskutować, a każdą złotówkę wydawać tam, gdzie jest potrzeba. Idźmy drogą potrzeb mieszkańców – dodał wójt Józef Biały.
W Radzie Gminy Aleksandrów ustalono już także skład komisji. W komisji rewizyjnej będą pracować: Zenon Torba, Bronisław Różański i Andrzej Borowiec. Do składu komisji skarg, wniosków i petycji weszli: Waldemar Surmacz, Stanisław Brodziak i Jolanta Więcław. W komisji budżetu, inwestycji gospodarczych i rolnych będą pracować: Wiesław Michoński, Krzysztof Koszarny, Zdzisław Hułas, Andrzej Bil oraz Kazimierz Wiśniewski, natomiast w komisji zdrowia, oświaty i bezpieczeństwa publicznego: Teresa Leleń, Stanisław Swacha, Antoni Bielak, Jerzy Surmacz i Andrzej Bil.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=dXd89NH7Ixc

- Reklama -

2 Komentarze
  1. zainteresowany mówi

    Niech się rada pochwali jakie pobory dała wójtowi a mianowicie maksymalne i za co za nic 10200 zł

  2. Jan mówi

    Brodziak w komisji petycji on nie potrafi się podpisać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.