- Reklama -

- Reklama -

Zbiórka żywności w Biłgoraju

Pod hasłem "Tak, Pomagam" 7 i 8 grudnia we wszystkich punktach sieci Biedronka w Biłgoraju oraz innych sklepach wolontariusze Szkolnych Kół Caritas przeprowadzą zbiórkę żywności.

- Reklama -

Zebrana żywność trafi na święta do ubogich rodzin z rejonu biłgorajskiego. – Będziemy zbierać produkty z długim terminem ważności, np.: mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji – informuje koordynator Caritas Rejonu Biłgorajskiego Mirosław Kita.

  Caritas już po raz 15. organizuje wielką zbiórkę żywności 2018 dla osób potrzebujących. W piątek 7 grudnia i sobotę 8 grudnia można będzie wrzucić do koszy kilka produktów, które pomogą najbardziej potrzebującym przygotować godne święta.

- Reklama -

Żywność jest zbierana dla wszystkich osób i rodzin, które w okresie Bożego Narodzenia mogą potrzebować pomocy, dla osób ubogich, chorych, samotnych, a nawet dla bezdomnych. Boże Narodzenie to czas dzielenia się miłością. Sprawcie, aby Waszą dobroć odczuli Ci, którym w życiu nie zawsze jest łatwo.

 

 Organizatorom najbardziej zależy na produktach spożywczych z długim terminem ważności i takich, które bezpiecznie można przewozić. Są to mąki, makarony, kasze, ryż, cukier, płatki śniadaniowe, dżemy, powidła, owoce w puszkach, warzywa w puszkach lub słoikach: fasola, kukurydza, groszek, marchewka, gotowe dania w słoikach (flaki, fasolka po bretońsku itp.), konserwy mięsne i rybne, herbata, kawa, kawa zbożowa, mleko UHT, śmietany UHT, słodycze, czekolady, cukierki, bakalie i olej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.