- Reklama -

- Reklama -

Międzynarodowa integracja

Integracja poprzez sport, sztukę, taniec, teatr i muzykę to główne założenia międzynarodowego projektu "ALL inOne Hand", w którym uczestniczą także uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Budowlanych w Biłgoraju.

Od 1 września 2018 r. do 31 sierpnia 2020 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Budowlanych w Biłgoraju realizowany jest drugi projekt unijny Erasmus+. Nazwa projektu to „ALL inOne Hand”. Projekt dotyczy integracji społecznej uczniów z dysfunkcjami, specjalnymi potrzebami, uczniów z niepełnych rodzin itp., włączenia takich uczniów w proces edukacji szkolnej.

 W projekcie uczestniczą: Rumunia (główny koordynator), Włochy, Turcja, Czechy, Grecja, Polska. Głównym koordynatorem projektu w szkole jest Marzena Gałka, nauczyciel języka angielskiego. W realizacji projektu wspomagają ją Anna Kraczowska i Anna Michalska, także nauczycielki języka angielskiego.

W ramach projektu przewidziane są tygodniowe wizyty – wymiany uczniowskie. Na każdy wyjazd pojedzie czterech uczniów pod opieką dwóch nauczycieli. Pierwsza taka wizyta odbyła się w Polsce pod koniec listopada. Do Polski przyjechała grupa 20 uczniów i 10 nauczycieli.

- Reklama -

Każda wizyta ma główny temat, zgodnie z którym będą organizowane różne działania. Polska to integracja poprzez sport, Włochy – integracja kulturowa, Turcja – integracja poprzez sztukę, Grecja – integracja poprzez aktorstwo (dramat, sztuki teatralne), Czechy – integracja poprzez muzykę, natomiast Rumunia – integracja poprzez taniec.

27 listopada w ZSOiB w Biłgoraju odbyła się miniolimpiada projektu Erasmus+. Cztery 7-osobowe drużyny, składające się z przedstawicieli każdego kraju biorącego udział w projekcie oraz przedstawiciela Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju, rywalizowały w różnorodnych konkurencjach sportowych.

Podczas przysięgi złożonej na początku olimpiady wszyscy uczestnicy obiecali przestrzegać reguł, postępować zgodnie z zasadami fair play oraz dobrze się bawić z uśmiechem na twarzy. Wzorowo wypełnili obietnicę, wykazując się ponadto tolerancją, szacunkiem, umiejętnością pracy w zespole. Na zakończenie uczestnikom wręczono medale fair play specjalnie przygotowane na tę okazję.

 

Konkurencje sportowe przygotowali i poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego  Mariusz Zych i Ireneusz Zarczuk.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.