- Reklama -

Nominowali prezydenta do #GaszynChallenge

Już od dłuższego czasu w całej Polsce trwa akcja charytatywna o nazwie #Gaszyn Challenge. Zawitała ona również do powiatu biłgorajskiego. Już większość jednostek straży pożarnej wzięła w niej udział. 12 czerwca strażacy OSP w Dąbrowicy postanowili nominować prezydenta Polski.

 

Wszystko zaczęło się od strażaka z miejscowości Gaszyn. Druh Marcin Topór wpadł na pomysł zrobienia 10 pompek i wpłacenia 5 zł na rzecz Wojtusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni oraz nominowania kolejnych osób do wykonania zadania.

Od tego momentu cała Polska zaczęła pompować dla Wojtusia oraz nominować przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania. W akcji biorą udział wszyscy, bez względu na płeć oraz wiek. Tak właśnie było w OSP w Dąbrowicy (gm. Biłgoraj). Druhowie i druhny tej jednostki podjęli wyzwanie rzucone przez OSP KSRG Sól.

– Jest to wspaniała akcja charytatywna, w której bardzo chętnie wzięliśmy udział – mówi Michał Blacha, strażak z OSP w Dąbrowicy, biorący udział w akcji. – Postanowiliśmy spróbować i nominować do akcji Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, mamy nadzieję, że podejmie wyzwanie – dodaje druh.

OSP w Dąbrowicy nominowało:

Prezydenta RP Andrzeja Dudę,
Wójta gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego wraz z OSP w Gromadzie,
OSP w Bukowej.

To konkretne wydarzenie zostało zorganizowane specjalnie dla półtorarocznego Wojtusia Howisa z Galewic, chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Aby pomóc dziecku potrzebny był lek, który kosztuje 9 milionów złotych. Na szczęście, akcja dla Wojtusia zakończyła się ogromnym sukcesem i już cała kwota została zebrana.

- Reklama -

OSP KSRG Biszcza I

My również podjęliśmy wyzwanie #GaszynChallenge ! 🔥💪🔥Dziękujemy za nominacje:👍 OSP KSRG Majdan Sieniawski👍 OSP KSRG…

Opublikowany przez OSP KSRG Biszcza I Niedziela, 14 czerwca 2020

KPP Biłgoraj:

PSP Biłgoraj:

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.