- Reklama -

Niepełnosprawni recytowali i śpiewali w Biszczy (FILM)

16 października w Biszczy odbył się XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „O Księżyc Twardowskiego". W tym roku zgłosiło się około 20 jednostek zajmujących się osobami niepełnosprawnymi głównie z terenu województwa lubelskiego.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Biszczy jako jednostka organizacyjna Fundacji na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy Otwórzmy swoje Serca w Zamościu po raz trzynasty zorganizowała Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „O Księżyc Twardowskiego”. Od 2007 roku w Biszczy, niepełnosprawni pokazują, że nie ma barier nie do przełamania, recytując oraz śpiewając przepiękne utwory. Dla wszystkich uczestników przewidziano drobne upominki i poczęstunek. A dla wybranych przez „oceniające sercem” jury przewidziano specjalne nagrody. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła Msza święta.

- Reklama -

 Zawsze denerwują mnie takie słowa, kiedy ktoś mówi o człowieku w śpiączce, człowieku, który stracił kontakt ze światem, że to jest roślinka. To nie jest roślinka, to jest człowiek, w którym jest niebo, człowiek, w którym żyje Bóg. I tak powinniśmy patrzeć na człowieka – mówi ksiądz Stanisław Budzyński.  Pan Bóg żyje w człowieku, który stracił kontakt z rzeczywistością. On ukochał taką małą ziemię w nas, w naszej doli i niedoli. Duch Święty w nas się modli. Nawet wtedy, kiedy my przestaliśmy się modlić, kiedy nie potrafimy wypowiedzieć słów modlitwy. Niech nasze wędrowanie przez ziemię będzie uwielbieniem Boga przez tych, którzy w swej sprawności potrafią wiele czynić, jak i tych, którzy pozornie są słabi. Pan Bóg stawia ich na naszej drodze, byśmy byli dla nich znakiem miłości, tą ręką, która pomoże. Niech Bóg wynagrodzi za waszą obecność przy tych, którzy potrzebują tego. Za waszą obecność, dobre słowo i miłość. Pan Bóg to widzi i to docenia – dodaje.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Biszczy otrzymał listy od Ojca Świętego Franciszka, Marka Kuchcińskiego, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz list z życzeniami od Donalda Tuska.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.