- Reklama -

- Reklama -

Niedokończony chodnik

Inwestycja została wykonana, jednak nie w całości. Do jej dokończenia potrzeba zaledwie 90 metrów. Budowa chodnika jest ważna dla mieszkańców dwóch osiedli, tj. Batorego i Bagienna.

- Reklama -

Ciąg pieszy biegnący od ulicy Władysława Jagiełły do kładki na rzece Biała Łada wymaga doinwestowania. Na ten fakt uwagę zwrócił Bogdan Kręt, radny Rady Miasta Biłgoraja. – Proszę o dokończenie przebudowy istniejącego ciągu pieszego od ulicy Jagiełły do kładki na rzece Biała Łada, wzdłuż targowiska „Mój Rynek”. Podczas budowy II etapu targowiska „Mój Rynek” część chodnika została przebudowana, a około 90 metrów z niewiadomych przyczyn została pozostawiona – wyjaśnia. Zaznacza, że obecnie chodnik jest w bardzo złym stanie technicznym. Wykonany został wiele lat temu z betonowych płytek z odzysku i do dnia dzisiejszego nie doczekał się przebudowy poprawiającej stan techniczny jak również bezpieczeństwo pieszych.

– Stanowi główny ciąg pieszy wykorzystywany przez mieszkańców osiedla Batorego jak również przez mieszkańców osiedla Bagienna w drodze do szkoły, targowiska, centrum miasta jak i urzędów oraz zakładów pracy. Stanowi również łącznik południowo-wschodniej części miasta do cmentarzy zlokalizowanych przy ul. Lubelskiej – zauważa radny. Podkreśla, że trakt ten jest niezwykle ważny. Dokończenie przebudowy brakującego odcinka poprawi zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort osób przemieszczających się tamtędy.

- Reklama -

Dodatkowo radny przypomina, że wnioski w tym zakresie były już wielokrotnie składane
do władz miasta również przez Radę Osiedla Batorego. – Należy również zauważyć, że ze względu na zły stan techniczny nawierzchni zdarzały się incydenty z uszkodzeniem ciała – dodaje.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.