- Reklama -

- Reklama -

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Wieloboju Pływackim

31 medali i trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej to dorobek biłgorajskiej Sparty w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Wieloboju Pływackim. Zawody odbyły się w sobotę 29 stycznia na Aqua Lublin.

- Reklama -

Nasz region reprezentowało 15 zawodniczek i zawodników. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych 13-14 lat, 15-16 i open. Łącznie w imprezie wystartowało prawie 200 zawodniczek i zawodników. Biłgorajanie zdobyli 11 złotych, 10 srebrnych i 10 brązowych medali.

Mistrzostwo województwa wywalczyli: Nataniel Kobak (trzykrotnie), Paweł Bury (dwukrotnie), Julia Duńko (dwukrotnie), Miłosz Jagosiak, Bartłomiej Obszyński, Kinga Cich i Damian Błaszczyk. Wicemistrzami Lubelszczyzny zostali: Michał Giruć, Marcel Jonczak, Radosław Oszajca i Kornel Kulanin. Wśród medalistów zawodów znaleźli się również Hanna Staszczak i Martyna Łyczak. Wyróżnienie najlepszych zawodników otrzymali Nataniel Kobak (drugie miejsce) i Marcel Jonczak (trzecie). Cieszy bardzo dobra forma naszych reprezentantów. Należy podkreślić bardzo duży wkład pracy i czasu poświęconego na treningi. Grupa starsza (16-14 lat) ma 12 treningów tygodniowo, w tym codziennie rano o 5.50, natomiast młodsi (13-12 lat) mają 8 treningów, w tym cztery razy na 5,50.

- Reklama -

Szczegółowe wyniki i zdjęcia na stronie klubu.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia na stronie klubu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź