- Reklama -

Nie będzie niszczenia kościołów

Dziś na godzinę 15 zaplanowano w Biłgoraju kolejny protest kobiet w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. – Spacer jest pokojowy – przekonuje uczestniczka protestu.

Kobiety w pełnej mobilizacji. Dziś o godzinie 15 w Parku Solidarności rozpocznie się kolejny strajk kobiet. W ostatnim, który odbył się 28 października wzięło udział kilkaset osób. Relacja z wydarzenia znajduje się tutaj: Strajk kobiet w Biłgoraju (kliknij tutaj). W dzisiejszym wydarzeniu swój udział zapowiedziało tysiąc osób.

W mediach społecznościach, a także wśród mieszkańców powiatu krąży informacja, że ma dojść do dewastowania kościołów oraz pomników. Księża proszą o mobilizację i modlitwę. Kapłani z parafii pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju ostrzegają, że kościół może zostać zaatakowany. Kochani! Dostaliśmy informację, że prawdopodobnie dziś o godz. 15.00 osoby z organizacji Antifa planują dewastację kościołów w Biłgoraju, w tym również naszego. Z uwagi na to zagrożenie, bardzo prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby kręcące się w pobliżu murów naszego kościoła. Tym bardziej w godzinach popołudniowych. Jeśli zauważycie, że ktoś próbuje w jakikolwiek sposób niszczyć kościół, nie reagujcie agresją, tylko dzwońcie na Policję. Bardzo prosimy o modlitwę” – czytamy w komunikacie księży, który pojawił się w mediach społecznościach

O kwestię rzekomych informacji dotyczących ataków na kościół zapytaliśmy księży z innych parafii pracujących w Biłgoraju. Nie potwierdzili nam, aby otrzymali informację o jakimkolwiek zagrożeniu.

Natomiast uczestnicy protestu podkreślają jasno i stanowczo, że nie mają zamiaru niczego niszczyć. Rozpowszechnianie tego typu informacji jest dla nich krzywdzące i powoduje negatywne nastroje.

To prowokacja. Nie mamy zamiaru niczego niszczyć ani kościołów ani pomników. Spacer jest pokojowy – mówi w rozmowie z NOWą uczestniczka protestu.

- Reklama -

Zaznacza, że wśród osób spacerujących w środę nie było agresywnych zachowań. Nie będzie ich również i tym razem.

 – Idą z nami również ludzie wierzący, dla których religia jest ważna – dodaje.

 Posłuchaj wypowiedzi uczestniczki protestu dotyczącej dewastacji kościołów. Początek protestu o godzinie 15 w Parku Solidarności.

 

Red. 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Mieczyslawa mówi

    Co to za wymysł ze beda niszczyc koscioly. Zadna z demonstracji nie niszczyla kościołów to tylko co obrońcy wymyślają żeby miec czego bronić i zeby dolewać oliwy do ognia

  2. gross mówi

    Dopóki tą banda będzie uczestniczyć w tych ulicznych marszach śmierci zakażenia dojdą do 50 tys. a umierać będą w domach, bo w szpitalach nie będzie miejsca.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.