- Reklama -

- Reklama -

Strajk kobiet w Biłgoraju (Film, audio)

W środowe popołudnie 28 października sprzed Urzędu Miasta w Biłgoraju o godz. 16 wyruszył marsz kilkuset protestujących mieszkańców.

- Reklama -

Poniżej 145 zdjęć ze strajku: 

Tak jak w większości miast w Polsce dziś oraz przez cały tydzień odbywają się protesty przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji w przypadku podejrzenia ciężkich uszkodzeń płodu u kobiet ciężarnych. Biłgorajanie nie zgadzają się z zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej.

Chcemy mieć udział w tym, co się dzieje w naszym kraju… 

– Chcemy zaprotestować tak jak cała Polska przeciwko temu, co się dzieje w naszym rządzie, szczególnie po wczorajszym wystąpieniu pana Kaczyńskiego, który nawołuje nas do bratobójczych walk. My jesteśmy pokojowo nastawione w celu manifestowania swoich poglądów. Mamy do tego prawo. Idzie nas bardzo dużo, bo ludzie już się naprawdę  zdenerwowali. To nie jest protest o tym, czy my chcemy legalizacji aborcji, czy nie chcemy legalizacji, bo to się tak przekłamuje. My jesteśmy za utrzymaniem kompromisu i o to walczymy. Idą z nami ludzie wierzący, ludzie o rożnych poglądach. Nieprawdą jest, że chcemy dewastować kościoły.  Jesteśmy pokojowo nastawione i szanujemy poglądy innych i prosimy uszanować nasze. 

Dlaczego protestują? posłuchaj wypowiedzi poniżej:

Nie zgadzamy się być inkubatorami! Nie zgadzamy się na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej, która sprawia, że kobieta staje się podmiotem, że jest pozbawiona wszelakich uczuć w prawie. To nie prawda, bo te kobiety, które zostają zmuszone do noszenia i porodu takich ciężko uszkodzonych płodów później patrzą na pogrzeby swoich dzieci i na agonię. One naprawdę cierpią. Gdy słyszymy wypowiedzi tych kobiet, to co one przeżyły, to nie chcą, aby inne to przeżywały, one są z nami. Dajcie nam dojść do głosu! Wysłuchajcie nas! To nie jest tak, że Wy możecie za naszymi plecami decydować, że w okresie pandemii, którą wykorzystaliście przeciwko nam ludziom, zamykając nas w domach, zamykając nasze zakłady pracy i teraz próbujecie przepchnąć niedemokratyczne ustawy – wyjaśniają protestujące biłgorajanki. Posłuchaj wypowiedzi: 

Marsz gromadzący kilkaset osób przeszedł ulicą Tadeusza Kościuszki w stronę Puszczy Solskiej i z powrotem. Jego uczestnikami były zarówno kobiety, jak i mężczyźni, osoby w różnym wieku. Środowy biłgorajski protest miał charakter pokojowego marszu i nie miał na celu niszczenia kościołów ani mienia.

- Reklama -

Film z marszu: 

Czują się szkalowane…

Dlaczego? Posłuchaj wypowiedzi protestujących biłgorajanek:

Na środowym proteście przed budynkiem Urzędu Miasta pojawił się również mężczyzna z flagą oraz krzyżem i, powołując się na słowa papieża, zwracał się do manifestujących:

Papież na was liczy, on kochał młodzież i życie! Opamiętajcie się! To wstyd! Słyszeliście jego słowa? Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości. Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem barbarzyńskim. 

Film tutaj: https://www.facebook.com/NOWaGazetaBilgorajska/videos/677725169848628/

red. 

- Reklama -

14 Komentarze
 1. Barbara Kubicka mówi

  Drogie kobiety nazywam się Barbara Kubicka i mieszkam w Krakowie. Chciałam Wam powiedzieć o wspaniałej Waszej kobiecie z Biłgoraja Angelice Jarosławskiej Sapieha. To Ona postawiła sie jako pierwsza Kaczyńskiemu, kiedy ten razem z PiSem łamał prawa człowieka. Wtedy Kaczyński, Macierewicz, Sasin i Kurski uruchomili lawinę przeciwko niej i chcieli ją zniszczyć. Pamietacie jej wystąpienie przed Pałacem Kultury w Warszawie? https://www.youtube.com/watch?v=VpoL5YmBoC8 Dzisiaj znają ją miliony.. Brawo Angelika Biłgoraj dumny z Ciebie

 2. Obserwator mówi

  Biedni ludzie, małolaty i „urodzone aktywistki” nie rozumieją, że są tylko „mięsem armatnim” w rękach cynicznych polityków i ich finansowych mocodawców. W maju bali się się kartki do głosowania bo miała ich zakażać a teraz roznoszą koronawirusa po Biłgoraju i jest spoko. Warszawskich inspiratorów waszego stadnego zachowania i buntu tak na prawdę nie interesuje ani aborcja ani wasze zdrowie. Jak lemingi unicestwiacie się sami.

 3. gross mówi

  Sprawca tego burdelu powinien trafić za kraty na długie lata.

 4. Normal mówi

  Tam gdzie diabeł nie może tam baby pośle

 5. John mówi

  Warszawka ma szpital w MSWiA a Bilgoraj ma taki jaki ma i kazde lozko jest na wage zycia.Taki marsz to nie na te czasy.Musimy sie duzo nauczyc jak korzystac z demokracji.Mnie nie podoba sie zwrot ze ktos umarl na Covid bo mial inne choroby wspolistniejace lub byl w podeszlym wieku to tak jakby tej osoby bylo mniej szkoda.Zal mi jest wszystkich.Mlodzi jezdza najszybciej ale starsi znaja najlepsze drogi ZYCIA.Warszawka znajdzie sobie miejsce w szpitalu a pacjet z Bilgoraja…

 6. Miszcz mówi

  A ja się pytam gdzie są hasła w obronie karpia wszak do Świąt już całkiem niedaleko ;), a przecież walczą o to te same środowiska .

 7. Amnesia mówi

  Nie mogłam być z Wami ciałem ale sercem całym byłam i jestem!

 8. Morderczynie mówi

  Ci młodzi chłopcy też już czują się kobietami, brak kur,,,, przymusowego woja to jednak błąd tam by wam rozumu do głowy moment wklepali

 9. Stop mówi

  Celowe wywołanie strajku przez rząd. Ludzie to jest zaplanowane żeby odwrócić uwagę Polaków od ustawy którą przepychają pod osłoną nocy o obowiązkowych i przymusowych szczepieniach! Na chorobę której nie ma! W tej sprawie się jednoczmy i wyjdźmy na ulice bo jak nie to nas uśmiercą bezkarnie

  1. OOO mówi

   Czapeczkę foliową sobie wlóż bo już chyba promieniowanie ci mózg przejarało.

 10. Darek mówi

  Życzę wam żeby wasze dzieci miały na starość wybór czy chcą się wami opiekować czy zafundować eutanazję żeby pozbyć się ciężaru. Dobranoc

 11. ozon mówi

  Marsz g ówniarzy i dzieci uwolnionych po 16 od opiekunó nareszcie mogły dzieci same wyjść na miasto

 12. E.B. mówi

  Całkiem sporo osób jak na Biłgoraj i środek tygodnia. Ciekawe ile osób było?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.