- Reklama -

- Reklama -

Nie chcą wieży telefonii komórkowej

 
Mieszkańcy gminy Turobin nie chcą wieży telefonii komórkowej wokół swoich domów. W tej sprawie zebrano tysiąc podpisów.

5 lutego br w Urzędzie Gminy Turobin odbyło się spotkanie mieszkańców i władz gminy Turobin z przedstawicielami sieci telefonii komórkowej Play. Firma planuje budowę wieży w Turobinie, twierdzą że będzie lepszy zasięg i szybki Internet. Mieszkańcy natomiast twierdzą że maszt będzie zbyt blisko zabudowań mieszkalnych i promieniowanie pola elektromagnetycznego będzie wpływać na ich zdrowie.

- Reklama -

Przeciw inwestycji zebrano około 1000 podpisów. Również Andrzej Kozina, wójt gminy Turobin jest przeciwny tej lokalizacji. – Przede wszystkim kierujemy się ważnym interesem społecznym. Ludzie muszą czuć, że organy samorządowe kierują się tym czego oczekuje społeczeństwo, dlatego jestem stanowczo przeciwny tej lokalizacji . Będziemy wspólnie z Radą Gminy Turobin robić wszystko, aby ta wieża nie powstała w tym miejscu. Trzeba oddalić ją od zabudowań – mówi wójt.

Jak dodaje Andrzej Kozina konkluzją wypracowaną na spotkaniu jest deklaracja sieci Play, że wieża nie powstanie w zakładanym miejscu na działce prywatnego przedsiębiorcy z Gródek, który wydzierżawił ową działkę ponad pół roku temu za byłym SKRem. Urząd Gminy poda kilkanaście działek oddalonych od zabudowań, na jednej z tych działek przedstawiciel Play zadeklarował  zlokalizować inwestycję.

Urząd Gminy Turobin zamieścił obwieszczenie skierowane do mieszkańców- właścicieli działek o zgłaszanie lokalizacji oddalonych od zabudowań pod maszt.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Piotr mówi

    Bardzo dobra decyzja

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.