Nie będziemy milczeć

W Polsce coraz częściej dochodzi do profanacji symboli religijnych chrześcijan. Wobec takich zachowań nie można przechodzić obojętnie. Konstytucja zapewnia przecież prawo do uszanowania godności człowieka i ochrony symboli wiary katolickiej.

Mieszkańcy Biłgoraja i okolic, członkowie ruchów i stowarzyszeń katolickich zwrócili się do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju z wnioskiem o wszczęcie postępowania z art.196 Kodeksu karnego wobec Elżbiety Podleśnej, dotyczącego znieważenia otoczonego szczególną czcią wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. 

Profanacja cudownego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej miała miejsce w Płocku i polegała na zastąpieniu złotego nimbu otaczającego głowę Najświętszej Maryi Panny i Dzieciątka Jezus kolorystyką sześciobarwnego logotypu politycznych organizacji LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób transpłciowych). Przygotowane wcześniej plakaty z ww. wizerunkami umieszczano w miejscach takich jak toalety, śmietniki itp., aby dodatkowo znieważyć Święte Osoby Matki Bożej Królowej Polski i Jej Syna Jezusa Chrystusa. Fakty te podała telewizja publiczna, TV Trwam i inne media w kwietniu i maju bieżącego roku.

Katolicy, mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej czują się urażeni i nie pozwolą, aby znieważano Matkę Boga, ich Matkę i Królową Polski. – Są to dla nas najwyższe wartości, za nie oddawali życie nasi przodkowie. My też nie możemy i nie będziemy milczeć – mówi p. Anna K.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na 51 kartach podpisały 874 osoby.

W odpowiedzi Prokuratura przesłała pismo, informując, że złożony wniosek został przekazany do prowadzenia postępowania w sprawie Prokuraturze Rejonowej w Płocku. „W związku z tym, iż właściwą miejscowo do prowadzenia postępowania w przedmiotowej sprawie jest Prokuratura Rejonowa w Płocku, zasadnym jest przekazanie niniejszego zawiadomienia celem łącznego rozpoznania” – czytamy w piśmie. Ponadto, jak wynika z informacji medialnych, w związku z przedmiotowym zdarzeniem przedstawiono Elżbiecie Podleśnej zarzut z art. 196 kk.

Gdy otrzymamy nowe informacje w sprawie, będziemy informować.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Marek mówi

    Obrzydliwa postawa. Jak można być tak zacofana dziura.

  2. Galilei mówi

    Średniowiecze

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.