- Reklama -

Nasi tancerze w Radzyniu Podlaskim

18 maja br. w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyły się II Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne oraz II Turniej Tańca "Pierwszy Krok" . Do Radzynia przyjechały grupy taneczne z całej Polski, by rywalizować ze sobą zarówno w tańcu towarzyskim w parach oraz nowoczesnym grupowym. Imprezę zorganizowała Radzyńska Szkoła Tańca - Lubelskie Centrum Inicjatyw Tanecznych.

W Konfrontacjach Tanecznych wystąpiło ponad 50 zespołów z całej Polski. W tym gronie znaleźli się tancerze z  Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – pary i solistki z Klubu Tańca Towarzyskiego IMPULS. Formacja IMPULS z układem Standard MIX wystartowała w gronie 13 zespołów kategorii: taniec współczesny oraz inne formy taneczne. Liczna grupa zaprezentowała się wspaniale na radzyńskim parkiecie zajmując czołowe miejsca I i II w poszczególnych kategoriach wiekowych. Na gali wręczenia nagród stanęli na II zaszczytnym miejscu. Nauczycielem i trenerem par tańca towarzyskiego oraz formacji jest P. Urszula Demucha.
Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Burmistrz Miasta Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.
/MDK w Biłgoraju/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.