Kolejne warsztaty na Uniwersytecie Medycznym

Młodzież z klasy pierwszej medycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju w ramach współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez wykładowców tej uczelni.

Tym razem młodzi biolodzy zgłębiali niezwykły świat chemii. Warsztaty odbyły się w Katedrze i Zakładzie Chemii Medycznej, gdzie uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu na temat budowy aminokwasów. Po szkoleniu z zasad bezpieczeństwa przystąpili do doświadczeń laboratoryjnych z chemii organicznej. Wykrywali kationy i aniony oraz przeprowadzali reakcje charakterystyczne dla różnych związków. Na zakończenie zajęć warsztatowych analizowali i porównywali wyniki swoich doświadczeń.
Wszyscy bardzo chętnie pracowali pod opieką pracowników naukowych, z zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania, a przyjemna atmosfera sprzyjała dyskusji.
Dzięki udziałowi w warsztatach młodzież nabyła wiele nowych umiejętności i poszerzyła wiedzę chemiczną i niecierpliwością oczekuje na ponowne odwiedzenie Uniwersytetu Medycznego.

 

                                                                                                   I LO im. ONZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.