- Reklama -

Zaśmiecasz las? Zrobimy ci zdjęcie!

Mieszkańcy Biłgoraja w ramach akcji Biłgoraj EKO Challenge uzbierali już imponującą ilość śmieci, ale w niektórych miejscach wciąż ich przybywa. Nie poddają się i mają już nowy pomysł - zbierają na fotopułapki!

Uczestnicy Biłgoraj EKO Challenge wpadli na pomysł, aby przy okazji spacerów lub biegania po lesie, zrobić coś dobrego dla otaczającej przyrody. Każdy spacerowicz może przecież włożyć do worka chociaż parę porzuconych na poboczu drogi lub w lesie puszek, plastikowych butelek czy innych śmieci. Akcja spotkała się z entuzjazmem i już po kilku dniach w lasach wokół Biłgoraja uzbierano kilkanaście worków odpadów.

Niestety, nawet po wysprzątaniu pewnego obszaru ze śmieci, pojawiały się one ponownie. Niektórzy mieszkańcy Biłgoraja i okolicznych miejscowości, zamiast segregować lub wrzucić do pojemnika, wolą wywieść śmieci do lasu. Jest na to jednak sposób.

–  Niestety, ale takich składowisk jak na zdjęciach jest kilka w okolicy. To się znajduje w sąsiedztwie Rap Dylańskich i ma długość ok. 100 metrów. Postaramy się to sukcesywnie zebrać stamtąd, ale będzie to trwało na pewno dłużej niż miałaby trwać edycja naszej akcji… – informują uczestnicy Biłgoraj EKO  Challenge. – W związku z tym rozpoczęliśmy zbiórkę na fotopułapki, aby w dalszym ciągu napiętnować osoby, które przyczyniają się do zaśmiecania lasów, tym bardziej, że jest sporo miejsc, w których śmieci pojawiają się ponownie – dodają.

Proszą także, aby zgłaszać dzikie wysypiska śmieci, najlepiej z punktem na mapie poprzez profil na portalu społecznościowym. Rozpoczęli także zbiórkę funduszy na fotopułapki.

 

- Reklama -

Mamy do Was bardzo wielką prośbę ‼️😞 Niestety, ale takich składowisk jak na zdjęciach jest kilka w okolicy. To się…

Opublikowany przez Biłgoraj EKO Challenge Niedziela, 2 czerwca 2019

 

 

Za pośrednictwem strony „pomagam.pl” będziemy zbierać fundusze na prywatną fotopułapkę. Koszt takiej, która będzie miała dobrą jakość obrazu, to ok. 800 zł. Jeżeli uda się uzbierać więcej, to fundusze te zostaną przeznaczone na tablice informacyjno-edukacyjne, które będą pojawiać się w lasach. – Chcemy iść za ciosem i solidnie ukarać osoby odpowiedzialne za ten syf… Będziemy zatem liczyli również na wasze wsparcie – dodają pomysłodawcy akcji Biłgoraj EKO Challenge.

 

Link do zbiórki:

https://pomagam.pl/bilgorajdlalasow

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. zbigniew mówi

    w miare nie droga kamere w walmar usat mozna kupic za 40$ plus zwykle baterje i sa dobre zdjecia
    ,

  2. Wanda mówi

    Popieram całkowicie. A jak juz złapia takiego delikwenta to zamiast kary pienieznej powinien dostac rok sprzatania odcinka lasu np 1 km. Po takim czasie z cała pewnoscia wiecej nie wyrzuci smieci do rowu czy w lesie. proste i skuteczne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.