- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Naprawa szkody z OC sprawcy po wypadku

Wypadki się zdarzają - szczególnie te, na ulicach. Codziennie w samej tylko Polsce ma miejsce wiele wypadków i stłuczek, które prowadzą do mniejszych lub większych szkód na sprzęcie samochodowym. Szkód, które trzeba naprawić. Naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem jest obowiązkiem zarówno karnym jak i cywilnym sprawcy. Jeżeli więc miałeś to nieszczęście, że ktoś uszkodził twój samochód bądź to ty byłeś sprawcą stłuczki, to powinieneś zdobyć informacje na temat naprawy szkody z OC sprawcy. 

- Reklama -

 

1. Naprawienie szkody z OC sprawcy – co trzeba na ten temat wiedzieć?

toyota Yaris

2. Bezgotówkowa naprawa szkody z OC – wady i zalety tego rozwiązania?

3. Różnice między naprawą szkody w ASO z OC sprawcy a ubezpieczenie AC – różnice

4. Obowiązek naprawienia szkody – kiedy występuje i trzeba się mu podporządkować?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

5. Gdzie można więcej dowiedzieć się o obowiązku naprawienia szkody?

Naprawienie szkody z OC sprawcy – co trzeba na ten temat wiedzieć?

Naprawienie szkody może oznaczać zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej jak też i przywrócenie stanu poprzedniego samochodu, który uległ wypadkowi. Warto mieć świadomość, że ubezpieczyciel sprawcy ma obowiązek usunięcia szkód, które powstały w skutek wypadku czy kolizji. Jaka to będzie suma? Wszystko zależy od tego, co powie rzeczoznawca. To on sporządza kosztorys, w którym uwzględniane jest wiele czynników (np. robociznę, rozmiar szkody, pieniądze potrzebne na zakup części), mogących mieć wpływ na wysokość wypłaconej sumy.

Bezgotówkowa naprawa szkody z OC – wady i zalety tego rozwiązania?

Jakie są zalety i wady bezgotówkowej naprawy szkody z OC? Pierwszą ogromną zaletą jest niewątpliwie to, że cały proces jest wyjątkowo wygodny. Osoba, która doznała szkody nie musi martwić się o koszty naprawy, bo za wszystko płaci ubezpieczyciel. Dodatkowo w ten sposób cały proces będzie miał miejsce w ASO czyli na Autoryzowanej Stacji Obsługi. To z kolei przełoży się na jakość usług oraz fakt wykorzystania oryginalnych części zamiennych. Nie można też zapominać o mniejszej ilości formalności. Oczywiście taka opcja ma też wady: jedną z nich jest to, że przy jej wykupie jest ona po prostu droższa.

Różnice między naprawą szkody w ASO z OC sprawcy a ubezpieczenie AC – różnice

Główną różnicą pomiędzy naprawą szkody w ASO z OC sprawcy, a ubezpieczeniem AC jest taka, że wykupując autocasco musisz od razu zdecydować w jaki sposób powstała szkoda będzie usunięta. Z kolei decydując się na OC decyzja następuje dopiero po tym, jak już dojdzie do zdarzenia. Warto jednak mieć świadomość tego, że jeżeli ubezpieczyciel orzeknie, że szkoda jest całkowita (a więc nie da się naprawić uszkodzonego auta) to niezależnie od tego czy masz wykupione OC czy AC, możliwa będzie tylko wypłata odszkodowania.

Obowiązek naprawienia szkody – kiedy występuje i trzeba się mu podporządkować?

Obowiązek naprawienia szkody występuje w przypadku sprawcy, który był głównym prowodyrem wypadku, kraksy bądź pomniejszej stłuczki. Każdy pojazd, który porusza się na drogach powinien być ubezpieczony – jeżeli nie będzie, na właściciela czekają wysokie kary. I to właśnie z tego ubezpieczenia następuje wypłata odszkodowania bądź pokrycie szkód drogą bezgotówkową.

Gdzie można więcej dowiedzieć się o obowiązku naprawienia szkody?

Gdzie znaleźć więcej informacji o naprawieniu szkody wyrządzonej na ulicy? Jeżeli chodzi o informacje na temat obowiązku naprawy szkody za pomocą OC sprawcy to warto w tym celu odwiedzić stronę https://www.wowpolisa.pl/p/naprawa-szkody-z-oc-sprawcy-w-aso/98.html.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.