- Reklama -

- Reklama -

Najstarsza kwiaciarnia w Biłgoraju? (foto)

To jedna z najstarszych, o ile nie najstarsza kwiaciarnia w Biłgoraju: - Powstało, to wszystko w 1981 roku, kiedy zaczynaliśmy na dworcu PKS-u, w małych drewnianych budkach sklepowych, które tam stały w rzędach obok siebie. Teraz jest tam parking płatny - mówią nam właściciele. Biłgorajska kwiaciarnia istnieje już 42 lata!

- Reklama -

-Dostaliśmy pozwolenie na wybudowanie i tam się zaczynało. Kiedy przyszedł czas, musieliśmy się przenieść na ul. Czerwonego Krzyża obok figurki. Wynajmowaliśmy pomieszczenie w stojącym obok ulicy, drewnianym domu, u pani Szubartowiczowej. Tam było mało miejsca, więc poszukiwaliśmy czegoś większego. Następnie, na ulicy Plac Wolności, został wynajęty plac, a tatuś wybudował drewnianą kwiaciarnię, tam nie było długo. W 2000 roku więc została przeniesiona obok, do budynku Automobilklubu, tam byliśmy bardzo długo, już nie pamiętamy ile lat – mówi Alina Klucha.

- Reklama -

W 2010 roku, właściciel i założyciel zmarł, a budynek w którym była kwiaciarnia musiał przejść remont. Kwiaciarnia została przeniesiona: –  Szczęśliwie udało się nam znaleźć bardzo dobre miejsce. Tutaj jesteśmy 11 lat, czyli na ulicy Plac Wolności 10, a na rynku istniejemy 42 lata – wspominają prowadzący biłgorajską kwiaciarnię.

 

 

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Mieszkanie c 123 mówi

  Super kwiaciarnia

 2. pre201 mówi

  w Kwiaciarni prowadzonej przez P Kluchów zawsze świeże kwiaty , miła obsługa gratuluję

 3. az mówi

  Obok szkoły medycznej była kwiaciarnia w domu wolnostojącym.
  Potem na tym samym placu przy zbiegu ulic Żołnierzy Wojska Polskiego i Tadeusza Kościuszki postawiono budynek z przeznaczeniem na kwiaciarnię.
  Obecnie jest tam kwiaciarnia Hanuś.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.