- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Turobin uczcił pamięć Żołnierzy Wyklętych (foto)

Mieszkańcy Turobina uczcili w niedzielę Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W parku im Armii Krajowej złożono kwiaty pod krzyżem. Wójt Andrzej Kozina przybliżył historię Żołnierzy Niezłomnych, a na ulicy Rynek odbył się ogólnopolski bieg Tropem Wilczym, którego organizatorem było KGW "Cebulanki" z Przedmieścia Szczebrzeszyńskiego.

- Reklama -

 

 

 

- Reklama -

- Reklama -

42 Komentarze
 1. Doris mówi

  Nie ma to jak wbić się na czyjąś imprezę.Wszyscy do nas d….mi poodwracani,ale zrobimy kilka fotek.Trzeba było wsiąść koszulkę i pobiec razem z nami, to nie boli cel był szczytny.

 2. Zah mówi

  Raczej czy co niż choroba.Wcale bym się nie zdziwił gdyby biedny nie wiedział ,że jest organizatorem

 3. Anonim mówi

  Dziekan się rozchorował czy co, że go nie było ,w ogłoszeniu jest jako organizator

 4. Dsa mówi

  Akurat wymiana kierownika Domu Seniora może na dobre wyjdzie.Może nowa kierownik przerwie ten trwający kilka lat turnus tych samych osób.W gminie w której jest kilka tysięcy seniorów bawią się ciągle te same .

 5. Gonzo mówi

  Szybka autokorekta na pstrym koniu miało być

 6. Gonzo mówi

  Łaska seniorów widać na ostrym koniu jeżdzi, jeszcze tydzień temu dali by się za wójta pokroić podobnie jak OSP z załawcza a tu ani jednych ani drugich .No chyba ,że tropem wilczym pobiegli to ich usprawiedliwiamy😂😂😂😂

 7. Anonim mówi

  O co chodzi z tymi seniorami.Zawsze wszędzie obecni z panią kierownik Dziurdzową a tu brak.

 8. Wujek szczera rada mówi

  Zaklinanie rzeczywistości, pisanie wiekopomnych postów przez te same osoby niczego nie zmienią. O ile do tej pory panowie toczyli ze sobą „korespondencyjny pojedynek”,
  to dzisiaj nie wiem, czy przez przypadek, czy celowo doszło do „bezpośredniego starcia”.Kto był ten widział, kogo nie było ten ogląda zdjęcia i widzi. Ludzie zagłosowali nogami.Odnośnie organizacji o ,której pisze Justyna , organizacji nie było żadnej.Wójt jako gospodarz i organizator uroczystości ,którą do kalendarza wprowadził Pan Prezydent Andrzej Duda ustanawiając 1 marca dniem ku czci Żołnierzy Niezłomnych, ponosi pełną odpowiedzialność za to co się stało. Brak przedstawicieli kościoła, organizacji kombatanckich, radnych,OSP tylko do zabezpieczenia to przykry obraz rzeczywistości. Pora na wyciągnięcie wniosków również tych służbowych, bo sama forma informacji o przedsięwzięciu zamieszczona tylko na Facebooku w takiej gminie jak nasza to już falstart.Pora na refleksje odnośnie najbliższego otoczenia , które nieraz wije swoje partykularne interesy śląc fałszywe uśmiechy w Pana kierunku. Piszę ten post jako Pana wyborca,szczerze wierzący w to , że do wiosennych wyborów wiele można zmienić.

 9. Wstyd mówi

  nie robić nic źle a robić jeszcze gorzej jak się okazuje.

 10. Miodek mówi

  A ten Kukig to sie nauczy po polsku wreszcie mowic czy dalej bedzie dukał?
  To do powiatu takich biorą?

  1. Wincenty mówi

   A to żeby uczyć kogoś mówić ,to trzeba się najpierw pisać nauczyć.

 11. Maja mówi

  W Turobinie co nie zrobić to i tak źle. Taki się nie urodził żeby wszystkim dogodził. Przyjechałam do rodziców tu z dziećmi i poszliśmy na bieg. Bardzo fajnie zorganizowane. U siebie też kilka razy organizowałam różne imprezy. To są koszty. Finansowe i czasowe. Żeby coś zrobić to trzeba jeszcze mieć osoby co chcą pomóc. Szukać sponsorów. To nie łatwe. Zawsze jest tak ze dokłada się z własnej kieszeni. Dlatego niech się stuknie w głowę ten co nic nigdy sam nie zrobił.

 12. Koleżanka z Biedronki mówi

  Powiedźcie mi czym ten Kulig się zajmuje? Poza tym że trzepie kasę na państwowych zakładach typu WORD czy Zzz.
  Co on zrobił dla Turobina? Nie widzę niczego.
  Ostatnia kadencja. Koniec kariery. My temu Panu dziękujemy.

  1. Kolega z Lidla mówi

   Śmierdzi tu malizną,jakieś te ambicje słabe skoro od lat jako koleżanka z biedronki komentujesz.Proponuje się zająć cenami na półkach i granatowym mięsem w zamrażarkach i może coś z koleżanki biedronkowej będzie .

 13. Alla mówi

  Zwolnił kierownika seniora. Bo zatrudnił swoją co jej obiecał. I jest strajk seniorów bo są za byłą kierowniczką

 14. Romek mówi

  A Radny Powiatowy to sie tylko biegiem zajmuje? Nic wiecej dla Turobina oprócz 3 kolek wokół Rynku.
  No tak ma jeszcze jedno osiagniecie ktore wykonał w ciągu tych 5 lat. Przejęcie drogi wojewodzkiej 848 przez Powiat. Dziekujemy Panie Marcinie za te dziury w drodze. I za to ze remontu nie ma. A gmina czy do wojewodztwa czy do powiatu i tak by sie musiala dolozyc

 15. Anonim mówi

  Nagonka na straż czy na kgw. Kto nie zorganizował czegokolwiek w życiu to nigdy nie dowie się z czym to się je i ile to kosztuje. Andrzej powinien wiedzieć najlepiej bo aby dostać kaskę to trzeba napisać wniosek I jeseszcze swoje złotówki dołożyć. Nawet na najstarszych żeby kaskę dostać tez trzeba napisać. Tylko kolo tego trzeba chodzić żeby dostać. A w Turobinie to lipa wali się. seniorzy udeżyli w STRAJK. Ale cicho sza

  1. Xx mówi

   a o co chodzi z tym strajkiem?

 16. Tereska mówi

  fajna inicjatywa . Brawo dla włodarza gminy

 17. Marcin mówi

  Kulig i organizacja czegokolwiek wolne żarty, wiec jak by nie kasa od sponsorów to palcem by nie kiwną, a moze cos z tego mu zostało to będzie zadowolony to i przy przemówieniu jąkać się może, bo będzie miał zysk. To jego główny cel „nic nie zrobię za darmo”

 18. Justyna mówi

  Byłam na obchodach , uważam że Pan Wójt bardzo dobrze to zorganizował. Nie ma co tutaj nic zarzucać. Pozdrawiam.

 19. JASIO mówi

  -panie wujcie ci którym oddajez hołt to zbrodniarz-mordowali ludność/podpdlali zabudowani.myślę zanim idziesz natakie sotkanie trzeba poznac prawdę otych ludziach-tam była mlodzież.

 20. Spostrzegawczy mówi

  Tak pobocznie to zauważam na biegu Pana Wróbla. To Marcin Kulig już nie współpracuje z Mulawa i Szarlipem skoro zaprosił Wróbla ? no bardzo ciekawe …. a tak na marginesie to ten bieg potrzebny jak dziura w moście , z tego co widać to kasiorke otrzymali z powiatu —3000 zł — więc za wszystko placi podatnik

  1. Jan mówi

   Andrzej , mogłeś choć trochę bardziej się postarać, piszesz to co mówiłeś podczas Biegu jak stałeś za karetką.
   Same pakiety, co łatwo sprawdzić, kosztowały ponad 4000 , musisz jak to mówki twój kumpel , zmienić narracje i napisać że dostali 6000 .

 21. Gość z Przedmiescia mówi

  Nie ma sie co napinać. Wójt mógł sobie zorganizowac obchody i to zrobił. W sposób symboliczny mozna uczcić każdą ważną datę. Bieg organizowany byl zawsze przez Pana Adama Romanskiego ktory za wszystko płacił. Kulig sie dopinal zawsze ale mu Adam na to pozwalał. Teraz gdy KGW otrzymało pieniadze publiczne na organizacje to dobrze. Wójt wydal decyzję na organizację biegu. Jak rowniez OSP Turobin zostało zadysponowane wiec im nalezy sie podziękowanie a nie szczucie.

  1. Jan mówi

   O ciekawe, to te upominki dziś od Wójta to były za jego prywatne pieniądze czy może za fakturę na gminę lub bibliotekę
   Mam nadzieję że na następnej sesji jakiś radny się o to spyta.

   1. Lolek mówi

    I też pisało Wójt Gminy Turobin Andrzej Kozina? Jak na kubkach długopisach czy czym tam jeszcze co rozdaje przy okazji imprez co zawsze idzie na surowca. Jak tak pisze to powinien sam płacić. A to bardzo ciekawe.

 22. Stefan mówi

  Wójt Turobina ze swoimi podwładnymi jak zawsze w swoim stylu- pojawia się bez zapowiedzi na gotowe nie na swojej imprezie po czym robi kilka zdjęć i znika. Później sobie wszystko przypisuje. Brawo! Brak chomoru i nieczyste zagrania to znak rozpoznawszy Andrzeja Koziny i jego podwładnych.
  Kto jest organizatorem biegu od kilku ładnych lat można łatwo sprawdzić na s
  oficjalnej stronie biegu i na FB.

  1. Kozak mówi

   To jego styl. Jeśli chodzi o BIEG organizatorzy się napracują a ten przylazie z prywatnym foto rozkraczy się do zdjęcia wstawi na gminę i cała jego zasługa. A prawda taka że nigdy złotówki nie dał tylko zawsze na krzywy ryj

   1. Teresa mówi

    A co ten Łysy sie napracuje? Zamówi koszulki i zadowolony. Kase dostal to trzeba wydac.Napracowali to sie Straż, policja i pogotowie bo musieli zabezpieczyć bieg a gmina wydac stosowne pozwolenia na organizacje

 23. Kaszalot mówi

  Obchody a Bieg to przecież dwie odrębne imprezy,nawet organizatorzy nie mają ze sobą za wiele wspólnego.Obchody nie dopracowane kompletnie,oprócz pracowników gminy nie było nikogo ,kiełbaska z grilla która gości na każdym spotkaniu,chyba jakieś zapasy…Zdjecia koło karetki jakby robione zza winkla ,fotograf jakby złapany przypadkowo…no cóż. Co tu dużo mówić ,nie ma nawet co porównywać ,bieg ,poczęstunek,organizacja KGW na 5+.

 24. Fredek mówi

  ludzie to już przechodzi ludzkie pojęcie. Prośba do gazety jak coś piszecie to róbcie to już rzetelnie i profesjonalnie.
  Nie wstawiacie zdjęć głównego organizatora a o ile się nie mylę to biegów od 7 lat prowadzi Radny powiatowy Marcin Kulig oraz jego głowni patroni m in. Beata Mazurek i Powiat Biłgorajski a w ostatnich latach pomaga koło gospodyń wiejskich z Przedmieścia Szczebrzeszynskiego „Cebulanki „.
  wstawiacie pomieszane zdjęcia trochę z biegu a trochę z obchodów które zorganizował wójt gminy Turobin. a to dwie całkiem inne imprezy! Bieg odbył się o 9 rano a obchody o 11 o ile dobrze wiem. wstawiliście zdjęcie wójta i jego świty turobińskiej.
  Kolejna sprawa to brak honoru ze strony wójta jego zastępcy i jego prywatnych fotografów którzy znaleźli się na biegu popalili głupa, trochę popozowali do zdjęć banaszkowi po czym zniknęli. słabo to wyszło i trochę brak honoru ze strony wójta i zastępcy ze pojawiają się w takim stylu a później przypisują sobie niektóre zasługi i prowadzą swoją relacje.

 25. Jorge mówi

  Cośik przy gminie trzy osoby na krzyż.
  Cieniuśko, cieniuśko
  Byli tylko ci co musieli czyli co mają za to płacone . No cóż jaki pan taki kram

 26. Iwona mówi

  Bieg super sprawa, dzieciaczki zadowolone. Na obchodach strasznie słaba frekwencja.

  1. Lilia mówi

   Tak. Dzieci szczęśliwe. I o to chodziło. Dziewczyny z Przedmieścia spisałyście się. Zresztą jak zawsze.

  2. Uczestnik biegu mówi

   Dzieci były bo nauczyciele w szkole zapisali na liste tak to jest. Panie Kulig czas podziękować szkołom a nie tak ani be ani me. Naucz sie Pan tez jezyka polskiego bo zenada jak Pan prowadzisz. He he he zaraz zaczynamy he he he (tak juz wiecej nie powiem bo nie wiem o czym mówić) he he he. Wstyd

 27. Jan mówi

  Oczywiście Bieg Tropem Wilczym odbył się o godzinie 9.00 i z tą uroczystością 0 11.00 w parku nie miał nic wspólnego. Zdjęcia sugerujące że była to jedna uroczystość nie mówią prawdy. Wójt próbował zrobić konkurencję dla Biegu. A żeby to sprawdzić wystarczy wejść na profil gminy i profil Biegu na facebooku.

 28. Anonim mówi

  Ten bieg potrzebny jak dziura w moście.

  1. Antoni mówi

   to chyba raczej te obchody sądząc po tłumach 🤣

  2. Jan mówi

   Tak Jakby nie Bieg to nawet strażaków z OSP by nie było i w tym parku byliby tylko ci którzy tam byli służbowo.

 29. Gmina mówi

  Jak na obchody tak gloryfikowanych przez pisowską władze żołnierzy wyklętych (ocenę faktów historycznych pozostawmy historykom),to trochę blada ta uroczystość.Próżno szukać na zdjęciach przedstawicieli kościoła, radni też skromniutko, dobrze ,że M.K bieg zorganizował,

 30. Anonim mówi

  W kontekście ostatnich artykułów odnośnie OSP to jestem zażenowany niektórymi zdjęciami przedstawiającymi druhów z Turobina .Jak na jednostkę włączoną do KRSG ,to umundurowanie a zwłaszcza zachowanie pozostawia wiele do życzenia . Jedni w postawie zasadniczej co każe sądzi ,że odgrywany jest hymn RP,bądż inna pieśń nakazującą przyjęcie takiej postawy, inni jak w kościele z rękoma splecionymi przed sobą , gośćiu bez nakrycia głowy, bawi się telefonem.Żenada i wstyd dla odpowiedzialnych za to maskaradę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.