- Reklama -

- Reklama -

Najpiękniejsze wieńce dożynkowe w powiecie (foto)

Za nami Dożynki Powiatu Biłgorajskiego. Na rynku miejskim w Józefowie pojawiło się sporo mieszkańców z całej Ziemi Biłgorajskiej. Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały piękne wieńce, które poświęcił biskup, a lokalni artyści oraz zaproszone gwiazdy porwały mieszkańców do zabawy. Zobaczcie najpiękniejsze wieńce dożynkowe, efekt wielu tygodni pracy.

- Reklama -

Tegoroczne dożynki powiatowe w Józefowie rozpoczęły się uroczystą mszą świętą celebrowaną przez biskupa Mariana Rojka.  Starostami tegorocznego powiatowego święta plonów byli:  Bożena Słoma i Wojciech Kozyra. Podczas uroczystości przekazali oni biskupowi chleb, który jest symbolem całorocznej pracy rolnika.

 

 

 

-Dożynki to czas podziękowań Bogu i rolnikom za plony, za ich ciężką pracę, za to, że możemy cieszyć się świeżym, pięknie pachnącym chlebem na naszych stołach. Ale to też czas podsumowań i cieszymy się, że te plony w tym roku w powiecie biłgorajskim były bardzo udane, a pogoda sprzyjała. Wspaniała atmosfera panuje dziś w pięknym Józefowie, Koła Gospodyń Wiejskich, Strażacy Druhowie, mnóstwo mieszkańców, zabawa dla całych rodzin – to dziś przed nami mówił tuż na początku imprezy Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego.

 

 

 

toyota Yaris

Dożynki powiatowe to dziękczynienie, ale też wspólna zabawa

 

 

 

Burmistrz Józefowa, Roman Dziura dziękował wszystkim za przybycie na uroczystość:

 

 

 

-To dla nas wielki zaszczyt gościć tak znamienite osoby, a przede wszystkim burmistrzów i wójtów z delegacjami wieńcowymi ze wszystkich gmin powiatu biłgorajskiego. Nie ukrywam, że zarówno dla mnie jak i dla mieszkańców gminy jest to duża radość, że  w tym roku wszyscy  zjechali właśnie  do Józefowa, aby podziękować Bogu za zebrane plony i aby modlić się w intencji rolników oraz prosić o błogosławieństwo na kolejny rokmówi burmistrz Józefowa. 

 

 

 

Roman Dziura dodaje, że ważnym elementem uroczystości  jest dziękczynienie ale także zabawa i integracja.

 

 

 

– Mam nadzieję, że  zaproszone zespoły: „Szpilki” oraz „NEWS” będą bawić naszą publiczność, bo również dobrej zabawie  i radości maja służyć te dożynki – dodaje

 

 

 

 

Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski podkreśla, że powiat biłgorajski to powiat typowo rolniczy:

 

– Większość osób mieszkających w powiecie biłgorajskim zajmuje się rolnictwem. Uprawia się tutaj  tytoń, zboża, ale też owoce miękkie, porzeczkę, malinę. I dziś, na dożynkach powiatowych, podsumowujemy ten ciężki  całoroczny trud rolników powiatu biłgorajskiego. Są dziś obecni przedstawiciele wszystkich gmin,  delegacje przygotowały piękne wieńce dożynkowe, które są symbolem zakończenia żniw. Delegacje przyniosły również chleb, będący symbolem i owocem ciężkiej pracy rolników. I my, mieszkańcy powiatu biłgorajskiego za ten chleb dziękujemy. Dziękujemy rolnikom za ich ciężką pracę praz za to, że dbają, by tego chleba nigdy na stołach naszych mieszkańców nie zabrakło – podkreśla Andzej Szarlip.

 

 

 

 

Konkursu wieńców nie było, bo wszystkie są przepiękne

 

Wszystkie delegacje wieńcowe otrzymały podziękowania za udział oraz przygotowanie wieńców z rąk organizatorów. Konkursu na najpiękniejszy wieniec jednak nie było.
– W tym roku wszystkie wieńce są przepiękne. Jestem pełen podziwu dla pracy wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich. Wieńce z roku na rok są coraz piękniejsze i widać, że w  ich wykonanie wkłada się  coraz więcej trudy i poświęcenia. Dlatego  nie chcemy ich różnicować, bo wybór tego najpiękniejszego jest coraz trudniejszy – mówi starosta biłgorajski 

 

 

 

 

 

Dożynkowa scena

W części artystycznej powiatowego święta plonów  gminę Józefów reprezentował Klub Seniora z Józefowa, „Majdanianki” z Majdanu Nepryskiego, a także zespoły śpiewacze kół gospodyń wiejskich z Tarnowoli, Górecka Starego, Hamerni, Stanisławowa i z miejscowości Górniki oraz Kapela Rzemyki z Józefowa. Przed dożynkową publicznością wystąpili także artyści z innych gmin powiatu biłgorajskiego, w tym „Przystań” z Księżpola, „Aleksandrowiacy” z Aleksandrowa, Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV, Kapela z Potoka Górnego oraz zespół wokalno-instrumentalny „Zawierucha” i Zespół Tańca Ludowego „Tanew” z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

O udane zakończenie świętowania zadbały  discopolowe grupy „Szpilki” i „News” oraz DJ Garfii.

                                          

 

 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Mieszkaniec Józefów mówi

    Każdy z wieńców dozynkowych zachwycał swoim wyglądem, jednak jak widziałam ten bodajże z gminy Frampol był wyjątkowy i okazały z naturalnymi kwiatami. Brawo za pomysł i jak myślę mozolną pracę.

  2. widz mówi

    Delegacja z Gm Goraj najgrubsza z całego orszaku , i ta z lewej i ci oboje po prawej musi gok i rada gminy,co oni tak się wybachali,

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.