- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Jarosław Kaczyński jedzie do Frampola. Inni ważni też

W najbliższy piątek (1 września) o Frampolu będzie głośno i oczy będą skierowane na powiat biłgorajski. Na popołudniowych uroczystościach w rocznicę wybuchu II wojny światowej, pojawi się wicepremier Jarosław Kaczyński, ale też marszałek Sejmu Elżbieta Witek czy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zaroi się też zapewne od samorządowców, oraz kandydatów do Sejmu i Senatu, bo wybory przecież coraz bliżej.

- Reklama -

Piątkowe uroczystości na frampolskim rynku rozpoczną się o godzinie 17:00, obok Pomnika Odzyskania Niepodległości. Oczywiście transmitowane na żywo w ogólnopolskiej telewizji publicznej. Można się jednak spodziewać prawdziwego najazdu wszystkich mediów.

Ważni politycy ewidentnie polubili Frampol, bo dokładnie rok temu na podobnych uroczystościach, Frampol też odwiedziła marszałek Sejmu, oraz ministrowie.

– Zapraszamy do wspólnej chwili zadumy, czci i przypomnienia prawdy historycznej, podczas uroczystości pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości we Frampolu. Uroczystości, z udziałem najważniejszych osób w naszym pańskie rozpoczną się o godzinie 17:00, 1 września 2023 roku.Na uroczystości zapraszają Elżbieta Witek Marszałek Sejmu RP, Jarosław Kaczyński Wiceprezes Rady Ministrów, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip, Jacek Sasin Minister Aktywów Państwowych, Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej, Józef Rudy Burmistrz Frampola oraz Związek Strzelecki „Strzelec” im. Józefa Piłsudskiego – potwierdza Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

Frampol, na miejsce uroczystości wybrany został nie przypadkowo. To właśnie tę miejscowość, położoną przy Roztoczu, niemieckie lotnictwo wybrało jako miejsce ćwiczeń celności i siły bomb lotniczych. Miasteczko bez znaczenia strategicznego, bez obrony przeciwlotniczej zostało zbombardowane, a ludność straciła życie i mienie. Niemcy wykorzystali unikalny układ urbanistyczny Frampola i całe miasteczko jako tarczę.

Nowa Gazeta Biłgorajska będzie oczywiście na miejscu i natychmiast pokażemy i przekażemy co się dzieje w wielkim świecie, który tym razem we Frampolu.

 

- Reklama -

40 Komentarze
 1. maria mówi

  kłamią na temat ofiar

 2. Anonim mówi

  dlaczego nikt nie zwraca uwagi na to , ze ci wielcy patrioci przekłamują fakty z historii Frampola?

 3. wolny mówi

  Widac po frekwencji ze Obłuda i Złodziejstwo sie konczy.

 4. Jan mówi

  wstyd na Frampol że takiego dziada z chonorami przyjmują!zamykać wszystko,bo kaczor jedzie a będzie tak że wszyscy na wojnę pójdziemy po wyborach za Ukrainę

 5. Ewa mówi

  Nie odebranie praw kobietom, tylko w wielu przypadkach zwłaszcza młodych kobiet – wstrzymanie przed popelnieniem największego błędu w życiu. Wiele z tych, które dokonały aborcji, każdego dnia żyją i mierzą się z poczuciem winy za zabicie własnego dziecka.

  1. EX mówi

   Ewa NIC NIE ROZUMIESZ. Kobiety po prostu chcą mieć wybór. Twoje dane o tych wielu które żałują są wzięte z instytutu badań z d,,y, bo jeszcze więcej jest wdzięczna, że pozbyły się problemu.

 6. Rolnik mówi

  Niech rolnicy z okolic przyniosą maliny, jagody i inne owoce na to spotkanie może prezes i świta kupią po cenach warszawskich.
  Niech pojadą na skupy i zobaczą jak jest wyceniana praca rolników o których tak strasznie dbają przed wyborami…

  1. komuchy won mówi

   Zanieś to pezelowcom bo to oni sprzedali polskie przetwórstwo rolne w obce łapy a teraz rząd im może. Dzika prywatyzacja za sld pezel , peło peezel jeszcze nieraz wyjdzie bokiem. Za peło pezel sprzedano około tysiąc Polskich firm z 1300 za 64 mld. zł. PKN ORLEN za ubiegły rok wpłacił do budżetu ok. 70 mld. zł. a też był do sprzedania

   1. Anonim mówi

    Jak się ma wyprany mózg przez jedyną słuszną partię to takich odpowiedzi można się spodziewać.
    A LOTOS sprzedany niedawno Węgrom z ruskim kapitałem to jest OK i jeszcze bezczelne pytanie w referendum o sprzedaż polskiego majątku to też jest OK?

    1. jak oni kłamią mówi

     Jak sie ma wypraną pustą łepetynę przez tą stacje co 24 godz. sama prawda i g***no prawda to nie wie się o tym że LOTOS przejął PKN ORLEN i tym samym skarb państwa ma ponad 50 proc udziału w Polskim koncernie ORLEN ,-a LOTOS miał być dla kremla ale peło pezel nie zdążyli go sprzedać.

     1. Anonim mówi

      Skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą

     2. dfghj mówi

      Konkretnie ci TVPiS łepetynkę zrył…

     3. ktos mówi

      od razu widac zes komuch i bronisz kurdupla…… niech zdycha…. a ukry do domu….

   2. dfghj mówi

    Konkretnie ci TVPiS łepetynkę zrył…

 7. Anonim mówi

  Niech nie zapomni zabrać kota.

  1. prostak z peło mówi

   Ty nie zaPOminasz bo masz go we łbie

 8. rolniki mówi

  Niech zrobi zakupy we frampolu pisior to ceny kilkakrotnie wieksze,niech wezmie kredyt na cokolwiek to raty na 18-25 procent,sama prowizja bankowa to 8 procent ,a byla 1 procent,tym rozdawnictwem zrobili piekielna drożyznę,unieruchomili jakikolwiek rozwój,bo nie kupisz auta ,bo nie kupisz mebli,bo nie kupisz jakiego kolwiek środka trwałego ,bo za pożyczony jeden , po paru latach trzeba oddać trzy ,cztery razy wiecej, dalej dają i za złotówki kupują wyborców a ci kupują żywność, pełne koszyki,i VAT wraca do nich i dają znowu,oni wykończą ten kraj ,

  1. jak oni kłamią mówi

   A słyszałeś POjacu o kryzysie energetycznym wywołany wojną w Ukrainie a to że specjalnie dla ciebie rząd obniżył VAT na żywność do 0 proc.A w tej stacji co 24 godz. prawda,sama prawda i g***no prawda nic nie ma

   1. haha mówi

    Hahahahaha

   2. aj mówi

    ciekawe po ile bedzie litr paliwa pierwszego wrzesnia?? hahahaha

 9. tylko PIS mówi

  Niemiecki legion Condor 26 kwietnia 1937 r. zbombardował baskijskie bezbronne miasteczko Guernica To zostało upamiętnione na słynnym obrazie Picassa . Podobnie jak bombardowanie Frampola

 10. antylewak mówi

  Peło i pezel zwijało armie nie tylko na wschód od Wisły ale zwijali cały kraj , sprzedając co się da. Na szczęście to się skończyło po zmianie władzy i oby PIS rządził jak najdłużej.

 11. pati mówi

  Dnia pierwszego września roku pamiętnego
  Wróg napadł na Polskę z kraju niemieckiego.

 12. Ola mówi

  Zatańczą razem z naszym starostą w kółeczku.

  1. szaman z tvena mówi

   Tobie ola tylko tańczenie w głowie i to pewnie na rurze

   1. Ola mówi

    Co złego widzisz w tańcu za rurze to sztuka nazywał się pole dance? W którym Tu wieki żyjesz, zatrzymałaś się poziomie swojego wodza.

    1. bląd dziunia mówi

     Ojej tyle byków , Może do szkoły wracaj , choć w tym wieku.

 13. kuba mówi

  Wygrana platformy to niczym nieograniczone przyjmowanie imigrantów.Kobiety w Niemczech tego doświadczają.Strach wyjść z domu.

 14. Franek mówi

  Czyli we Frampolu rządzi pisuar. Współczuję.

  1. prostak z peło mówi

   Ja tobie współczuje żeś taki głupiutki

   1. sssss mówi

    Konkretnie ci TVPiS łepetynkę zrył…

 15. Anonim mówi

  Dlaczego nie do Biłgoraja?czego prezes chowa się po kątach

  1. lewacka kreatura mówi

   Za peło pezel był taki co się chował w szafie pancernej a nie dawno POnoć POd łóżkem Merkelowej jak putin p***ł nazywany był ryżym furiatem.

 16. Kinga mówi

  Jako mieszkanka powiatu nie życzę sobie obecności tego katakana w naszym powiecie.

  1. Zbigniew mówi

   Wy młodzi nic nie wiecie jak kiedys bylo teraz to jakies same sprzeczne zabobony w glowach

   1. do Zbigniewa mówi

    no niestety Wy starzy swój czas juz mieliscie i doprowadziliscie ten kraj do tego czym teraz jest: skłociliście społeczeństwo, zabraliście kobietom prawa, nasze zycie jest zagrozone. Pora zeby dziadersi przeszli na emeryturę. Tylko nienawisc macie w glowach.
    Koniec z tym.

    1. won szamanom z wiertniczej mówi

     Aż tak tveny ci wyprały pustą łepetyne że nie zauważasz jakie zmiany zaszły w naszym kraju ,- skala ubóstwa prawie nie istnieje , płace , emerytury itd Cały świat to zauważa że Polska się rozwija

     1. głupek z peło mówi

      Ale w tvenach o tym nie ma .

     2. Do zbigniewa mówi

      ech, szkoda klawiatury.

  2. do Zbigniewa mówi

   no niestety Wy starzy swój czas juz mieliscie i doprowadziliscie ten kraj do tego czym teraz jest: skłociliście społeczeństwo, zabraliście kobietom prawa, nasze zycie jest zagrozone. Pora zeby dziadersi przeszli na emeryturę. Tylko nienawisc macie w glowach.
   Koniec z tym.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.