- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nagroda w konkursie „CZYTAM POLSKIE” dla Biblioteki w Aleksandrowie

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu dla bibliotek „Czytam Polskie” organizowanego przez Fundację PWN i księgarnię internetową Ravelo.pl. Patronat honorowy objęła Rada Języka Polskiego, w projekt zaangażowały się także czołowe polskie wydawnictwa.

Do akcji przystąpiło niemal 100 bibliotek z całej Polski. Organizatorzy tak napisali na stronie www.czytam polskie.pl, w informacji podsumowującej konkurs: „Jury po bardzo burzliwych naradach dokonało wyboru 15 placówek, które wypełniły wszystkie 3 zadania konkursowe i odznaczyły się przy tym niezwykłą pomysłowością. Ich wyłonienie było naprawdę trudne, bowiem na uznanie zasłużyły wszystkie zgłoszone biblioteki.”

- Reklama -

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie znalazła się w gronie 15 tych najbardziej kreatywnych bibliotek, które zostały nagrodzone.

Dominik Kaznowski, prezes Fundacji PWN, promując akcję, tak powiedział: „Polska literatura jest jedną z najlepszych na świecie, a książka jest jednym z najważniejszych nośników kultury. Chcemy, aby dostęp do najlepszych tytułów oraz nowości literackich nie był uzależniony od zamożności, lecz od ciekawości świata.” Podjęte przez bibliotekę działania wsparte zaangażowaniem czytelników wpłynęły na znaczny wzrost popularności książek polskich autorów. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.