Kadius

- Reklama -

„Pieski w kreski”

Katarzyna Nizio z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży zatytułowanego „Pieski i kreski”. Imprezę zorganizowało Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży od 6. do 16. roku życia. Spośród 1 200 nadesłanych prac jury konkursowe przyznało nagrody i wyróżnienia w kategoriach malarstwa i technik mieszanych, rysunku i grafiki oraz form przestrzennych i płaskorzeźby, oceniając prace w czterech grupach wiekowych: dzieci w wieku 6 lat, 7-9 lat, młodzież 10-13 lat oraz 14-16 lat.

II miejsce w kategorii malarstwa i technik mieszanych (w grupie wiekowej 14-16 lat) zdobyła praca autorstwa piętnastoletniej Katarzyny Nizio z MDK w Biłgoraju. Obraz przedstawia pięć małych biało-czarnych piesków wyglądających z wiklinowego kosza. Kasia w bardzo malarski, delikatny i stonowany kolorystycznie sposób ukazała niewielki świat szczeniaków, który ogranicza się do zabawy. Na pierwszym planie pracy leżą piłeczki i kość, budząc największe zainteresowanie małych zwierząt.

Kasia pracuje pod kierunkiem nauczycielki plastyki Anny Świcy. Jest laureatką i zdobywczynią wielu nagród w konkursach plastycznych, m.in. I nagrody w XXIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Moje Zakątki” 2015 organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, III nagrody w II Diecezjalnym Konkursie Fotograficznym i Plastycznym pn. „Sanktuaria Diecezji” – Zamość 2015 organizowanym przez MDK w Zamościu, wyróżnienia w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Boże Narodzenie” organizowanym przez MDK „Pod Akacją” w Lublinie.

- Reklama -

Temat konkursu „Pieski w kreski” porusza ważną sferę wrażliwości wobec zwierząt oraz relacji, jakie budujemy z pupilami. Przesłaniem konkursu jest świadomość odpowiedzialności za oswojone stworzenia. Prace nadesłane na konkurs miały opowiedzieć o czworonożnych przyjaciołach, emocjach, historiach z nimi związanych lub potrzebie posiadania wymarzonego psa. Przywiązując zwierzęta do siebie, powinniśmy otaczać je opieką, oddawać im nasz czas i miłość.

Wernisaż i rozdanie nagród odbyło się w piątek, 15 stycznia 2016 r. w Galerii Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu.

Gratulujemy i życzymy Kasi, aby nie ustawała w wysiłkach rozwijania swojego talentu!

Anna Świca

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.