- Reklama -

- Reklama -

Na to kasę dostał tylko Księżpol

371 uczniów z czterech szkół podstawowych z terenu gminy Księżpol dostanie dofinansowanie. Co ciekawe, Księżpol to jedyna gmina z powiatu biłgorajskiego, która otrzymała takie wsparcie. Tylko na co pójdą te pieniądze?

- Reklama -

Będzie to rozwijanie kompetencji społeczno-emocjonalnych, wsparcie dostępu do wysokiej jakości kształcenia oraz rozwijanie niezbędnych zawodowych kompetencji. W ramach projektu odbędą się dodatkowe zajęcia artystyczne, zajęcia z robotyki, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, zajęcia wyjazdowe, gry i zabawy językowe, warsztaty i inne. Oprócz tego uczniowie będą mieć zapewnione doradztwo zawodowe, pomoc psychologiczno-pedagogiczną i zajęcia logopedyczne. W szkołach powstaną sale dostosowane do specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów, będą wyposażone pracownie matematyczne, informatyczne, językowe, przyrodnicze, historyczne oraz zakupione roboty edukacyjne.

Także nauczyciele będą mieć możliwość doskonalenia zawodowego poprzez dofinansowanie szkoleń, kursów i studiów podyplomowych.

toyota Yaris

Dofinansowanie na realizację projektu „Włączająca, wysokiej jakości edukacja na terenie Gminy Księżpol” opiewa na kwotę ponad 855 tys. zł, z czego prawie 770 tys. zł wynosi dofinansowanie. Wkład własny w wysokości 85 tys. zł zostanie wniesiony w postaci udostępnienia sal na zajęcia.

 

- Reklama -

17 Komentarze
 1. Juchas od innego Bacy mówi

  Tylko Księżpol,Tylko Księżpol,Tylko Księżpol,otwieram lodufke Księżpol,NOWA GAZETA KSIĘŻPOLSKA

 2. Cenzura? mówi

  A to nie ŁB najwięcej mówi?

 3. Echo Księżpola mówi

  Ludzka natura jest tak przewrotna, że nawet gdyby inwestycji było 10 razy więcej a każdy mieszkaniec dostał po tysiącu do kieszeni, to i tak połowa byłaby niezadowolona że nie po dwa.,,…dzięki pisowi …?No zawsze dzięki komuś, kto dzieli kasę na Ale…jeszcze trzeba umieć się o nią upomnieć i zawalczyć.Według niektórych, dzięki wójtowi byłoby wtedy, gdyby wyciągnął z własnej kieszeni 20mln rocznie.

 4. Anonim mówi

  Świtały już ponad rok nie ma w gminie powtarzam włączcie myślenie

  1. Anonim mówi

   Od czerwca 2023

  2. Anonim mówi

   Od czerwca 2023

 5. TK end KT mówi

  Koryta to Piskorski się dorwał,to co zrobił to dzięki Świtale I PIS ,a teraz niezrobi nic bo zPSL iPOmu nie po drodze

  1. Anonimek mówi

   A kto to ten Świtała ?? nigdy go w Gminie nie widziałem ???

 6. Anonim mówi

  debili nie brakuje czytać ze zrozumieniem to na nasze dzieci będzie przeznaczone

 7. Anonim mówi

  Wy dalej płaczecie że Piskorski od koryta na 5 lat odstawił Was. A Gmina pięknie rozwija się.

 8. TK end KT mówi

  Wszyscy się go boją,cała gmina okablowana po najdalszy zakątek,Jak coś nie tak to na Dywan……7kwietnia to dzień prawdy ODWAGI,ODWAGI,ODWAGI pogońmy to towarzystwo wzajemnej adoracji!!!!!!!!!!!

 9. Antoni mówi

  Co zrobisz jak z jareczka taneczny chłopiec

 10. KBK AKMS mówi

  A gdzie FRAK,władzia musi wyglądać

 11. KBK AKMS mówi

  Podpisz się cfaniaku do anonima,apropos to te pieniądze wydane będą na wszystko czyli na nic ,KAMPANIA RUSZYŁA ,SMUTNY JEST TEN CZŁOWIEK A JESZCZE KILKA DNI I BĘDZIE PŁAKAŁ OJ BĘDZIE!!!!!

 12. Okolice mówi

  na kola gospodyń pewnie wójt przeznaczy po takich imprezach zaraz polecą głosować na niego będzie okazja zorganizować imprę

  1. Iza mówi

   Pozyskane środki przeznaczone są na rozwój kompetencji u dzieci uczęszczających do szkół gminy Księżpol.
   W ramach projektu odbędą się dodatkowe zajęcia artystyczne, zajęcia z robotyki, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, zajęcia wyjazdowe, gry i zabawy językowe, warsztaty i inne. W szkołach powstaną sale dostosowane do specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów, będą wyposażone pracownie matematyczne, informatyczne, językowe, przyrodnicze, historyczne oraz zakupione roboty edukacyjne. Nauczyciele również będą mieć możliwość doskonalenia zawodowego poprzez dofinansowanie szkoleń, kursów i studiów podyplomowych.
   Edukacja dzieci to inwestycja w ich przyszłość.

 13. Anonim mówi

  można tylko trzeba chcieć czekam na komentarze że w tej gminie nic się nie robi tylko imprezy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.