- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Msza dziękczynna za zebrane plony w Księżpolu

W niedzielę 23 sierpnia rolnicy z gminy Księżpol dziękowali Bogu za zebrane plony. 

- Reklama -

Galeria fotografii (51 zdjęć) 

23 sierpnia 2020 roku rolnicy z gminy Księżpol dziękowali Bogu za zebrane plony. Msza św. dziękczynna odbyła się na placu przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Księżpolu. Eucharystii przewodniczył ks. Marian Drążek, a okolicznościową homilię wygłosił o. Wiesław Pyzio.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną uroczystości miały skromniejszy charakter niż w latach poprzednich. Nie było tradycyjnych delegacji z poszczególnych sołectw. Rolników symbolicznie reprezentowali starostowie Aneta Blask z Zawadki i Krzysztof Paluch z Markowicz.

Przybyłych powitał wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. Mówił on o ciężkiej pracy rolników, którzy bez względu na pogodę czy sytuację epidemiczną muszą zebrać plony. – Rolnik nigdy się nie poddał, rolnik zawsze się starał, rolnik zawsze ciężko pracował. Dziś wszystkim rolnikom z terenu naszej gminy składam głębokie podziękowanie – mówił. Wójt dodał, że pomimo panującej sytuacji ten rok był sprzyjający dla gminy Księżpol i bogaty w inwestycje.

- Reklama -

Wspomniał o oddaniu do użytku nowego budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu, Wiejskiego Domu Kultury w Majdanie Starym, budowie kanalizacji sanitarnej w Starych Królach, Markowiczach, Cegielni-Markowicze i Glinach oraz oczyszczalni ścieków w Księżpolu. Trwa budowa remizy w Rogalach oraz sali gimnastycznej w Korchowie Pierwszym.

– Jest dużo sukcesów, a ostatni z nich to otrzymanie dotacji w wysokości 400 tysięcy złotych na następny samochód strażacki. Budujemy chodniki, budujemy drogi, a na każdą inwestycję staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne. Jesteśmy tą gminą, która się rozwija, która ciągle inwestuje – wymieniał Jarosław Piskorski.

Za udział i pomoc w organizacji dziękował także proboszcz księżpolskiej parafii.

– Spotkaliśmy się tutaj, by dziękować Panu Bogu. Dzisiaj w tym symbolicznym geście stajemy wśród tych kropli deszczu, by z naszych serc przed Boży tron zanieść modlitwę wdzięczności, bo dożynki to podziękowanie Bogu za to, że dotrwaliśmy do tego momentu, że kolejny raz udało nam się zebrać to, co było zasiane, że kolejny raz Boża Opatrzność nad nami czuwała. To nasze zwyczajne ludzkie „dziękuję” Bogu, który wszystko może – mówił ks. Marian Drążek.

Podczas nabożeństwa starostowie przekazali na ręce wójta i proboszcza symboliczny bochen chleba upieczony z tegorocznej mąki.

Red.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Gadabout mówi

    -„Przypominam ze w przyszła niedziele odbędzie się taca inwestycyjna”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.