- Reklama -

- Reklama -

Zakończył się EKO Film Festiwal (audio)

Koncertem Pauliny Mazepy w kościele pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju zakończył się dwudniowy EKO Film Festiwal "Żyję Ekologicznie". Organizatorem tego wydarzenia była Fundacja Gaudium et Spes.

- Reklama -

Galeria fotografii z pierwszego dnia festiwalu (97 zdjęć) 

– Przez dwa dni z jednej strony mogliśmy obejrzeć bardzo dobre filmy oraz doświadczyć i nauczyć się segregacji śmieci, czy dowiedzieć się na temat zdrowej żywności, ale także i wysłuchać przyjemnego koncertu Pauliny Mazepy – podsumował ks. Krystian Bordzań, wikariusz parafii pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju. – EKO Film Festiwal jest to dobry rodzaj wydarzenia, który po przez film edukuje, kształtuje i uczy ochrony środowiska. Cały wachlarz filmów edukacyjnych oraz takich, które ukazywały piękno naszego Roztocza uświadamiały, że jesteśmy odpowiedzialni za to, co otrzymaliśmy w darze od Pana Boga i że trzeba o ten dar dbać, abyśmy mogli odpoczywać i mieć swoje miejsce na Ziemi – dodaje ks. Krystian. 

(nagranie audio poniżej:) 

Sobota 22 sierpnia upłynęła pod znakiem animacji i zabaw dla najmłodszych, projekcji filmów przyrodniczych, konkursów i innych atrakcji dla dzieci. Podczas imprezy mieszkańcy Biłgoraja przez cały dzień wymieniali odpady: plastik, szkło, makulaturę czy elektrośmieci na drzewka lub torby ekologiczne.

- Reklama -

W niedzielę podczas drugiego dnia festiwalu ogłoszone zostały wyniki oraz wręczone nagrody w konkursie na najlepszy film o ekologii. Uczestnicy mogli je nagrać i zgłosić organizatorom do 20 sierpnia. Na zakończenie dwudniowego wydarzenia odbył się koncert Pauliny Mazepy – utalentowanej  wokalistki z Lubaczowa.

Galeria fotografii z drugiego dnia festiwalu (37 zdjęć) 

EKO Film Festiwal „Żyję Ekologicznie” współfinansowany został między innymi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Ministerstwo Rolnictwa.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź