- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Motocyklista zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Trafił do szpitala

Do groźnego wypadku doszło wczoraj na drodze powiatu biłgorajskiego w miejscowości Hamernia. 50-letni motocyklista zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Szczegółowe okoliczności wyjaśniają śledczy.

- Reklama -

Dyżurny biłgorajskiej komendy 12 kwietnia po godzinie 17 otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Hamernia.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 50-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, kierując motocyklem na prostym odcinku drogi, wykonywał manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego. W tym samym czasie 58-letni kierowca ciągnika rolniczego również rozpoczął manewr skręcania w lewo, chcąc zjechać na swoje pole – relacjonuje sierż. sztab. Joanna Pilarska z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Niestety, doszło do zderzenia, w wyniku czego motocyklista w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości traktorzysty, mężczyzna był trzeźwy. W czynnościach ratowniczych uczestniczyli strażacy i pogotowie ratunkowe. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

- Reklama -

Na drogach pojawia się coraz więcej motocykli. Policja apeluje do wszystkich kierowców samochodów jak również fanów „dwóch kółek” o rozwagę, bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.

Motocyklisto! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych:

  • nie przekraczaj dozwolonej prędkości;
  • nie wymuszaj pierwszeństwa przejazdu;
  • nie jedź slalomem pomiędzy pojazdami;
  • zawsze wyraźnie sygnalizuj wykonywanie manewrów;
  • wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych uczestników ruchu drogowego;
  • nie jedź pod wpływem alkoholu lub narkotyków;
  • zadbaj o odzież odblaskową, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze dla innych.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Dawid mówi

    Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.