Szkolenie język ang/niem/ros

„Mój cudny zakątek” w Tarnogrodzie

Konkurs integracyjny pod hasłem "Mój cudny zakątek- promocja swojego regionu poprzez muzykę, sztukę, poezję i smak" związany był z Rokiem Jubileuszowym Tarnogrodu 1567-2017. Do udziału w nim przystąpiły takie placówki jak: ŚDS Sochy, ŚDS Hrubieszów, ŚDS Bychawa,  ŚDS Biłgoraj, ŚDS Tarnogród, WTZ Józefów oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie. Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie Elżbieta Kyc przywitała przybyłych gości oraz pokrótce przedstawiła historię Tarnogrodu. Wśród gości honorowych znaleźli się Burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż, Ks. Proboszcz Jerzy Tworek, przedstawiciele Starostwa Biłgorajskiego pracownicy PCPR Monika Zając i Renata Błaszczak, a także dyrektorzy, kierownicy i pracownicy wyżej wymienionych ośrodków.

Następnie każda drużyna prezentowała "swój cudny zakątek" i częstowała regionalnymi potrawami. Komisja konkursowa w składzie Agnieszka Fus (przewodnicząca komisji), Renata Ćwik i Joanna Puchacz, nie miały łatwego zadania. Po wnikliwych obradach komisja wyłoniła zwycięzców i wręczyła nagrody.

Wychowankowie i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie zwrócili szczególną uwagę na ekologiczne walory swojego zakątka. "Gmina Tarnogród stwarza atrakcyjne warunki rolnicze, co jest wykorzystywane do ekologicznej produkcji żywności. Na terenie Tarnogrodu istnieje Ekologiczne Gospodarstwo Barwy Zdrowia, które tłoczy naturalne oleje. Przykładowe produkty tego gospodarstwa znajdują się na naszym stole. Ponadto, w Tarnogrodzie funkcjonuje przetwórnia owoców miękkich Bioconcept-Gardenia, wykorzystująca potencjał produkcyjny rolników, którzy trudnią się uprawą m. in. truskawek, porzeczki czarnej i czerwonej, malin i aronii. Dlatego na naszym stole znajdziemy także przetwory owocowe takie jak: soki i dżemy oraz miód pochodzący z pasiek na terenie gminy Tarnogród. Mówiąc o naszym mieście, warto wspomnieć także o jego zabytkach takich jak: Kościół Parafialny pw. Przemienienia Pańskiego z XVIII wieku oraz wznoszącej się obok niego zabytkowej dzwonnicy, Kościół św. Rocha z XVII wieku – najstarszy kościół drewniany na Zamojszczyźnie, Cerkiew pw. Świętej Trójcy, Biblioteka Miejska, znajdująca się w dawnym budynku Synagogi Żydowskiej" – chwaliła się drużyna ŚDS Tarnogród. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.