- Reklama -

Akcja „Znicz” 2017

Podczas długiego weekendu nad bezpieczeństwem kierujących i pieszych czuwać będzie większa liczba funkcjonariuszy niż zazwyczaj. Policjanci będą sprawdzać min. trzeźwość kierujących, prędkość z jaką się poruszają, stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę będą zwracać także na bezpieczeństwo osób pieszych poruszających się w rejonach cmentarzy gdzie panować będzie wzmożony ruch. W obrębie cmentarzy możemy spodziewać się dodatkowego oznakowania mającego na celu usprawnienie ruchu. Planowane jest również jednostronne zamknięcie ul. Zielonej w Biłgoraju. Wjazd w w/w ulicę będzie możliwy tylko od strony ul. Lubelskiej.

Przypominamy, że w roku ubiegłym podczas trwającej akcji „Znicz” doszło na terenie powiatu biłgorajskiego do 3 wypadków gdzie dwie osoby zginęły a 8 zostało rannych. Ponadto odnotowano 18 kolizji drogowych i zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących.

Policja apeluje – kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność nie tylko w okolicach cmentarzy, ale także poza nimi. Ruch na wszystkich drogach jest większy niż zwykle. Niestety główne przyczyny wypadków to wciąż nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa i nie zachowanie ostrożności na drodze.

 

JK

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.