- Reklama -

Modernizacja sieci wodociągowej rozpoczęta

Problemy związane z biszczańskim wodociągiem wkrótce się zakończą. W gminie ruszyła spora inwestycja dotycząca modernizacji stacji uzdatniania wody z rozbudową sieci wodociągowej oraz rozbudową sieci kanalizacyjnej. Ma być ona realizowana w tym i przyszłym roku. Problemy związane z biszczańskim wodociągiem już nieraz poruszali zarówno mieszkańcy, jak i samorządowcy. Wszyscy byli zgodni w tym, że wodociąg wraz ze stacją uzdatniania wody wymaga natychmiastowego remontu. Jednak zadanie było na tyle kosztowne, że gminy nie było stać na remonty z własnych środków. Jedyna nadzieja była w środkach unijnych.

- Reklama -

Starania biszczańskich włodarzy przyniosły efekty. Zadanie pod hasłem "Projekt dostosowania istniejącej infrastruktury wodociągowej dla potrzeb uzdrowiska – remont stacji uzdatniania wody Biszcza – Bukowina" to koszt rzędu ponad 6 mln 300 tys. zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego wyniosło 63,75%. Wnioskowana kwota to prawie 3,3 mln zł. 

W czerwcu ruszyła realizacja inwestycji. Prace rozpoczęto od stacji uzdatniania wody w Wólce Biskiej. W związku z prowadzeniem prac, które potrwają trzy miesiące, od lipca do września, prowadzone będzie stale chlorowanie wody. Ma to na celu utrzymanie właściwych norm sanitarnych. W związku z tym może to powodować nieznaczne zmiany zapachu i smaku wody, ale nie będzie to stanowić jakichkolwiek zagrożeń natury zdrowotnej. Woda do spożycia może być używana bez ograniczeń. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.