kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Mocne słowa w Turobinie. Burmistrz gotowy do starcia

Całkiem możliwe, że przed wyborami samorządowymi, w Turobinie będzie gorąca dyskusja i gminna debata kandydatów na burmistrza. Obecny, odpowiedział oponentom i krytykom na propozycje przedwyborczej dyskusji: - Tak, jestem gotowy. Wręcz zachęcam do merytorycznej rozmowy o planach dla Gminy i Miasta Turobin - mówi Nowej Gazecie Biłgorajskiej Andrzej Kozina.

- Reklama -

Gdyby zmierzyć temperaturę w gminach na Ziemi Biłgorajskiej, to od wielu miesięcy, zdecydowanie biegunem ciepła jest Turobin. Tu niemal każda decyzja budzi kontrowersje, komentarze i spory. Ambicje lokalnego aktywu też są wielkie. I pojawiła się właśnie propozycja, żeby samorządowcy oponenci stanęli na ubitej ziemi:

Uważam że taka rozmowa dwóch kandydatów rozwiałaby wszelkie wątpliwości co do wiedzy na temat gminy, programu, inwestycji, rozwoju, troski o naszych mieszkańców oraz wizji na przyszłą kadencję. Mieszkańcy i sprawy gminy są dla mnie najważniejsze i nie ma dla mnie pytań które pozostawałyby bez odpowiedzi. Jestem zwolennikiem dialogu i rozmów face to face zamiast anonimowych internetowych potyczek w przeciwieństwie do Eugeniusza Krukowskiego, który otwarcie okazuje swoje niezadowolenie i złość z mojej obecności na spotkaniach otwartych przedwyborczych jego komitetu. Uczestniczyłem w kilku spotkaniach Pana Eugeniusza Krukowskiego i łatwo zauważyć że zatrzymał się w roku 2018. Kandydat ten nie ma żadnej wiedzy co zostało w ostatnich latach wykonane oraz jakie są dostępne na ten czas programy zewnętrzne. Na każde pytanie „co będzie robił w danej miejscowości?”, nie ma sprecyzowanej odpowiedzi. Informuje, że o konkretach pogadamy dopiero jak zostanie burmistrzem. Na spotkaniu z mieszkańcami w Czernięcinie Poduchownym stwierdził, że w Gródkach potrzebny jest nowy wodociąg z hydrofornią. Uświadomiłem go, że tam już jest w budowie linia 25 km wodociągu a nowa hydrofornia stoi. Kandydat twierdzi, że chce remontować przedszkole w Turobinie, które … jest już przecież wyremontowane. To ważne kwestie, które powinny być poruszone w debacie. Posługuje się ulotką wyborczą której zapisy są sprzeczne z wieloma zachowaniami z wcześniejszej jego kadencji lat 2010-2018 w kwestii dbałości o szkoły i ich funkcjonowania tak samo jest w przypadku wskazanych przez niego stowarzyszeń. Najważniejsze punkty zawierają inwestycje, które już zostały wykonane lub są w fazie realizacji zabezpieczone środkami w budżecie na 2024 rok poprzez Radnych którzy startują ponownie mojego komitetu. Natomiast radni, którzy dziś ubiegają się o mandat z komitetu Eugeniusza Krukowskiego (tzw. Samorządowców) byli przeciw budżetowi i wymienionym w ulotce inwestycjom. Eugeniusz Krukowski był wójtem, który w czasie swojej kadencji nie inwestował, zadłużył gminę poprzez nietrafione projekty lamp hybrydowych, głównym problemem było znikome pozyskiwanie środków zewnętrznych oraz utracone fundusze. Sprzedawał majątek gminy. Ponad 40 nieruchomości gminnych w tym budynki i mieszkania. Wiele spraw dotyczących naszych Mieszkańców i Gminy Turobin możemy wyjaśnić właśnie w takiej debacie dostępnej dla całej społeczności. Czuję się odpowiedzialny za losy i przyszłość Miasta i Gminy Turobin. Wszystkich Naszych Mieszkańców, chciałbym żeby Gmina się rozwijała a nie zwijała dlatego bardzo ważny jest przekaz zamysłu programowego – tłumaczy burmistrz Andrzej Kozina.

urząd MArszałkowski projekt

Co na to druga strona i ci którzy mają nieco inne zdanie i spojrzenie? Czekamy na odzew: nowa@gazetabilgoraj.pl

- Reklama -

40 Komentarze
 1. Maria mówi

  Na stronie Gmina Turobin bez makijażu pojawił się artykuł, że oto w trakcie kampanii wyborczej padają hasła dotyczące powrotu geodezji i spraw komunikacyjnych z powiatu do gminy. Autor w sposób uszczypliwy i sarkastyczny uderza w kandydatów, mający ten punkt w swoim programie,opierając swój sarkazm na tym , że nikt nie odda nam tych wydziałów bo to są pieniądze.Zapomina jednak ,iż starostwo to nie firma notowana na giełdzie mająca przynosić zyski, tylko publiczny urząd , który z zasady ma być przyjazny ludziom.Tak więc pomysł godny poparcia a jak będzie z realizacją zobaczymy.

 2. Kolonia Turobin k/Przedmieścia mówi

  No i co z tą debatą?

 3. Anonim mówi

  Mulawa ogłosił wczoraj przebudowę Dw863,Dw853 na odcinkach łącznie 14 km, za 17 mln,u nas 2,3 km za 5 mln

 4. Ciekawski mówi

  Skoro burmistrz, startuje ze swojego komitetu i popiera listę Romanowskiego, są na niej dwie panie od niego, to dlaczego PIS nie wystawił kandydata, który poszedł by do wyborów z ich logo? Po co ta cała maskarada z jakimś cichym poparciem lokalnych pisowców dla będącego z innej bajki Krukowskiego. Czy poseł Czarnek bo chyba on odpowiada za wybory w województwie wie co tu się dzieje?

  1. Wyjaśnienie mówi

   Burmistrz startuje przy poparciu PiS z własnego komitetu więc nikt nie mógł wystawić kandydata PiS bo on nim jest

   1. Ciekawski mówi

    Dzięki za rozjaśnienie sytuacji

    1. Hi hi hi mówi

     To czego popierają Krukowskiego,może pomyliło im się przez plakat Krukowskiego gdzie pisze Niezłomny Kandydat z Żołnierzami Niezłomnym czczonymi biegiem Tropem Wilczym

 5. Tajny Agent mówi

  Oddali Krukowskiemu emeryturę czy jeszcze nie?

 6. OSP mówi

  Jednym z punktów programu pana Krukowskiego jest wzmacnianie obrony cywilnej.Jest jednak jeden mały ale istotny problem.Otóż od wiosny 2022r,kiedy to została uchwalona ustawa o obronie Ojczyzny uchylono przepisy dotyczące obrony cywilnej,istnieje luka w prawie, eksperci mówią , że formalnie obrony cywilnej nie ma, brak podstaw prawnych.Opracowywany jest projekt ustawy o ochronie ludności, ale nikt nie wie kiedy może wejść w życie.Tak więc cel jak najbardziej słuszny tyle ,że na razie nierealny.

 7. zonk mówi

  burmistrz jak zwykle mija się z prawdą, np. lamy hybrydowe to nie projekt Krukowskiego a jeszcze wcześniejszej władzy. Debata? dobry żart-gdzie i kto niby miałby ją poprowadzić? redaktorzy Nowej biłgorajskiej na polecenie burmistrza, czy zastępca burmistrza? kto tu niby byłby obiektywny i zna się jak w kulturalny sposób poprowadzić debatę? Burmistrz pisze o anonimowych internetowych potyczkach – śmiech na sali, po wpisach na kocham Turobin jasno widać że jednym z administratorów jest sam burmistrz (np. zdjęcia z monitoringu gminnego, do których chyba nie każdy ma dostęp). Który z kandydatów prowadzi różne profile itp. czy posiada nieprawdziwe konta służące m. in. do komentowania?

  1. Maria mówi

   Dlaczego żart?Miejsc w gminie jest wiele do przeprowadzenia takiej debaty.Prowadzący jest nieistotny tylko czytać musi umieć.Gdyby na przykład komitety dogadały 10-12 pytań z których razy jeden raz drugi losowali by po 5 ,czy dla siebie czy dla konkurenta też nie istotne,na koniec swobodna wypowieć np 3 minuty.Co w tym jest niejasnego, wszystko można ustalić. Pierwszą osobą, która przychodzi mi na myśl to Adam Romański,współpracował z jednym i z drugim. Powtórzę raz jeszcze,rękawica została , jeżeli oficer jej nie podniesie to chyba będzie o czymś świadczyć.

  2. Anonim mówi

   Lampy budowano w 2011 r,wybory były jeżeli się nie mylę październik- listopad 2010, faktycznie Krukowski mógł dostać to w spadku po Sobótce.Obecnie większym problemem jest to , że nikt nie ma pomysłu co z nimi zrobić , jak je zagospodarować.

 8. Staś z rokitowa mówi

  wstyd oddać głos na starego donosiciela .tyle w temacie !!!!!!!!!!!!

  1. Mol234 mówi

   Ekipa samorządowców to strzał w dziesiątkę mocne nazwiska są na liście 👍

   1. mol567 mówi

    chyba strzał w kolano.

   2. Anonim mówi

    Oczywiście , że ludzie są fajni ale Krukowski im raczej nie pomaga, zresztą niektórzy sami o tym mówią.

   3. Obiektywny mówi

    haha mocne nazwiska na liście samorządowców ?! kon by się uśmiał

  2. Hiacynta mówi

   To obecny włodarz jest donosicielem?! To faktycznie wstyd na niego głosować

 9. Józef mówi

  no to faktycznie asa mu dali za konkurenta 😅 na moje oko porażka na samym starcie

 10. parafianka mówi

  Trzymajmy sie Pana Koziny a Pan Krukowski niech bawi wnuki na emeryturze bo i tak mu wygranej nie wróże

 11. Mieszkanka gminy mówi

  Tutaj nie chodzi o żadne zaoranie czy rozjechanie bo ,żeby się sam któryś nie potknął.Chciałabym usłyszeć od ,każdego zrobię to,to,to i to, pieniądze znajdę tu, tu,tu i tu zrobię to tak,taki tak. Ja na przykład chciałabym rozszerzenia kanalizacji ewentualnie przydomowe oczyszczalnie ale na prostych zasadach, budowę chodników po wsiach, dokończenia budowy dróg gminnych w pola bo nie wszędzie jeszcze są, chyba żaden z nich o tym nie mówi.

 12. Adam mówi

  Jam mam swoim okregu fajnego przedsiębiorczego kandydata nowego w wyborach bede na niego głosować chociaż jest od Krukowskiego, na ale na wójta to na Kozine

 13. Renata mówi

  Nie od dziś wiadomo ,że który by nie wygrał będziecie wchodzić mu w tyłek.Wygrał Krukowski gratulowaliście,wygrał Kozina gratulowaliście,i tak będzie z każdym kandydatem-dodam że gratulowali Ci sami .Polecam wygranemu czy to jeden czy drugi ,by wszelki fałsz i obłudę w postaci dwulicowych zwolenników odsuną od siebie,bo to psuje całokształt.Taka fałszywa szczerość nie jest na dłuższą metę,bo obłudnik i tak prędzej czy później będzie buntować siebie i wszystkich w koło.

 14. Wkurzony wyborca mówi

  Co też strzeliło do głowy komitetowi samorządowców, żeby akurat wystawić takiego kandydata. Od kilku miesięcy strona przeciwna kiedy jeszcze nikt nie wiedział,że będzie kandydował przypomina ciągle i stale, o braku inwestycji,zadłużeniu i tych cholernych lampach, pomijam fakt tego TW ,było mineło.Co wy myśleliście , że teraz przestaną.Udało się wam zbudować fajną grupę na radnych i zamiast wystawić kogoś z perspektywą na przyszłe wybory (bo te i tak są raczej przegrane), ewentualnie kogoś pokroju radnego Kuliga to daliście i im za kandydata Krukowskiego.Klękajcie narody przed takim pomysłem.Myślę, że jak burmistrz się o tym dowiedział, to się turlał że śmiech w swoim gabinecie. Ciekawe co sobie myślą kandydaci od was, którzy pierwszy raz kandydują gdy muszą mierzyć się z zarzutami w stronę Krukowskiego.Jak pogodzić start z jednej listy Krukowskiego i panią Dziurdzy po tym co miało miejsce w 2012 r.

 15. Beatka mówi

  Dziwi mnie fakt że starostwa szarlip jeździ na wyborcze spotkania „Wojtka” taki niby pisowiec a za ubekiem biega . niech się zajmie swoim podwórkiem bo z tego co słyszę ciekawie tam się dzieje u niego a biedny szarlip o niczym nie wie 😅 ojj będą niezłe cyrki .także panie starosto na wypaleniu proszę się dookoła rozejrzeć i mieć oczy szeroko otwarte . że też partia nie reaguje na takie rzeczy ze starosta rzekomo z PiSu i jego banda startująca od Krukowskiego to jakieś jaja są

 16. Anonim mówi

  po co dziadkowi jeszcze władza?,niech wnuki bawi a nie się pcha niech młodzi rządzą ambitni pełni nowych pomysłów a co nam dziadek może zaoferować? chyba nic , byliśmy zacofani za jego kadencji

 17. Maria mówi

  Rozumiem, że ten artykuł jest zaproszeniem do takiej debaty? Czekamy na reakcję drugiej strony.Stopień oficerski zobowiązuje.

 18. Mieszkaniec mówi

  Bardzo Dobry Pomysł . zakładam że Krukowski zostanie znokautowany

 19. Debata mówi

  Pełnomocnicy wyborczy daleko do siebie nie mają jeden z Załawcza drugi z Rokitowa, sprawa do dogadania do roboty panowie.

 20. Likwidator mówi

  Krukowski zamierza podatki w górę podnieść

 21. Jogi mówi

  No faktycznie cały parapet papierów, zapracowany chłop.

 22. Anonim mówi

  Za Krukowskiego Gmina byla tak zadłużona i tylko sprzedawane były nieruchomości gminne zeby pokryć deficyt mieszkania i szkoły
  Na Tarnawie tez chcial sprzedac bo dotacji nie było a kredyty trzeba splacac

 23. Prawda o Krukowskim mówi

  Krukowski zaciągnął 4 mln zł na lampy hybrydowe to jest tragedia. Nic nie inwestował przez całe 8 lat. Chciał likwidować szkoły i nie szanował ludzi

 24. Bardzo dobry pomysł mówi

  Debata byłaby czymś zupełnie nowym.Zauważcie , że oprócz przekazu w social mediach wynikającego z informatyzacji społeczeństwa,tak naprawdę pozostajemy w minionej epoce jeżeli chodzi o spotkania z kandydatami .Spotkania w poszczególnych miejscowościach są utartą i nudną formułą na ,którą przychodzą głównie zwolennicy poszczególnych kandydatów w liczbie po kilka kilkanaście osób .Ci zaś odczytają im swój program punkt po punkcie i sprawa załatwiona, wszyscy niby zadowoleni.Bezpośrednia interakcja,możliwość przedstawienia swoich pomysłów i skonfrontowania ich że stroną przeciwną na jednym spotkaniu to zupełnie co innego. Problemem jest czas ,chcąc przeprowadzić taką debate sądzę,że trzeba to zrobić do soboty 23 marca.

 25. Ryjek mówi

  To wszystko nie tak. Lampy zostały zapłacone tylko 5% wartości dotacja unijna 95% ,rozpoczęta budowa za wójta A. Sobótki , Tak samo kanalizacja w Turobinie i Przedmieściu po przetargach i rozpoczęta za wójta Sobótki, niestety nieudolnie i gmina zmuszona była tą inwestycje opłacić w całości i na tą inwestycje zaciągnięty był kredyt. Więc i Burmistrz niestety mówi nieprawdę, która przedstawia tamtą sytuację w fałszywym świetle.

  1. Anonim mówi

   Tak mi się wydawało , że z lampami to jeszcze Sobótka zaczynał.

  2. Patka mówi

   Z lamp można było się jeszcze wycofać ,walczył wtedy o to jeden z radnych ale Krukowski nie chciał wtedy słuchać i pieniądze utonely

 26. Kononowicz bis Krukowski mówi

  Krukowski jest jak Kononowicz program niczego nie będzie w Turobinie
  Zlikwidować Sprzedac Zniszczyć
  Podatki do góry

 27. ULA mówi

  Przyjdę na debatę, chciałabym zobaczyć zaoranie Krukowskiego

 28. Turobin mówi

  Krukowski boi sie rozmawiac na zebraniach. Taka debata byłaby dla niego totalną klęską.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.