- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Młodzi szachiści rywalizowali w Goździe Lipińskim

W czwartek 7 października br. do Gozdu Lipińskiego przybyło 38 najlepszych młodych szachistów gminy Biszcza, reprezentujących trzy szkoły podstawowe.

- Reklama -

W zawodach szachowych rywalizowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Bukowinie. Rolę gospodarza i organizatora pełniła Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim.

Mistrzostwa przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, tempem po 10 minut dla zawodnika na rozegranie partii w następujących kategoriach wiekowych: TURNIEJ A – dziewczęta z klas I-III (6 uczestniczek), chłopcy z klas I-III (5); TURNIEJ B – dziewczęta z klas IV-VIII (10), chłopcy z klas IV-VIII (17).

Mulawa podziękowania

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim Bożena Pieczonka. Do faworytów zaliczano medalistów pierwszej edycji turnieju (2019 r.): Kamila Niedzielskiego, Natalię Szabat, Paulinę Jandułę, Monikę Muszyńską (wszyscy SP Biszcza), Szymona Ćwikłę oraz brązową medalistkę ostatnich szkolnych indywidualnych mistrzostw powiatu Milenę Dochojdę (obydwoje SSP Gózd Lipiński).

Pierwsza odsłona rywalizacji nie przyniosła niespodzianek (wygrywali zawodnicy wyżej rozstawieni). W dość wyrównanym turnieju dzieci z klas I-III od początkowych rund najlepiej spisywali się bracia Olaf i Błażej Gołąb (SP Gózd Lipiński), którzy finalnie uplasowali się najwyżej w  turniejowej tabeli.

W liczniejszej grupie starszej (kl. IV-VIII) ostateczne rozstrzygnięcie zapadło w piątej rundzie, gdy grający białymi Kamil Niedzielski uległ Szymonowi Ćwikle, który ukończył turniej ze 100% wynikiem punktowym. Bardzo dobrze spisały się dziewczęta z SP w Biszczy, które zdobyły komplet medali w kategorii żeńskiej. Na wielkie słowa uznania zasłużyli również reprezentanci SP w Bukowinie, zajmując wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W dekoracji zwycięzców wzięli udział: dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim Bożena Pieczonka oraz prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Biszczy Grzegorz Jasiński, który był fundatorem nagród i medali dla młodych szachistów.

Medaliści poszczególnych klasyfikacji 

Dziewczęta z klas I-III: 1. Martyna Mateja 5 pkt., 2. Anna Smyk 5 pkt. (obydwie SSP Gózd Lipiński), 3. Anna Kurko 4,5 pkt. (SP Bukowina);

Chłopcy z klas I-III: 1. Olaf Gołąb Olaf 6 pkt.; 2. BłażejGołąb Błażej 5 pkt.; 3. Miłosz Tutka 4 pkt. (wszyscy SSP Gózd Lipiński);

Dziewczęta z klas IV-VIII: 1. Paulina Janduła 5 pkt.; 2. Natalia Szabat 5 pkt.; 3. Monika Muszyńska 5 pkt. (wszystkie SP Biszcza);

Chłopcy z klas IV-VIII: 1. Szymon Ćwikła (SSP Gózd Lipiński) 7 pkt., 2. Kamil Niedzielski 6 pkt. (SP Biszcza), 3. Krzysztof Senczyna 5 pkt. (SSP Gózd Lipiński).

Sędziował Artur Kimak.

Szczegółowe wyniki turnieju zostały zamieszczone na: www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_3518/ oraz www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_3519/

AK

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Luciusz mówi

    Pewnie ze brawo i brawo i brawo. Ale czemu tylko Biszcza pomyslała o tym? Inne gminy jakos nie bardzo. Ot chociazby gmina Potok Wielki tfu Potok Gorny. Tam nic sie nie dzieje. Całekiem nic. Az tutaj nage ni z gruszki ni z pietruszki ponoc jakas wielka impreza sie odbyła. A gosci sproszonych było co niemiara. Tylkoze to podobno tak tajna impreza była ze mieszkancy nic o tym nie wiedzieli. Az dziw bierze. Zawsze jak sprasza sie ministrów wojwodów, czy innych włodarzy a takze i biskupów to robi sie sped całej wsi zeby wsiki mogły podziwiac wielkich panów. Albo na odwrót. Ale nie tym razem. Oj nienie. Zjechali do potoka i ministrowie w swoich osbach i wiceministropwie i masa innych oficjeli ale zabrakło gawiedzi. To musiało byc naprawde wazne spotkanie na szczycie skoro odbyło sie az w Potoku Górnym. Najgorszej i najbiedniejszej gminie w łaej Polsce. I nawet nasz wielki wójt tego jakos zmienic do tej pory nie dała rady. Ale obiecał ze napewno cos zrobi wiec my szaraczki czekamy na te zmiany.

  2. SzachMat mówi

    Brawo dla Organizatora. Niech inni Włodarze biorą przykład z Gospodarza imprezy, a nie tyko corocznie organizują konkursy plastyczne i polonistyczne. Pamiętam jak kilka lat temu szachy miały być wprowadzone w każdej szkole w kraju, ale jak zwykle skończyło się na obietnicach wyborczych. Ale wychodzi na to że jak się chce, to się da. Gratulacje dla wszystkich dzieci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.