- Reklama -

Herb dla przedsiębiorcy

Przedsiębiorca działający na terenie Biłgoraja wystąpił do władz miasta z prośbą o zgodę na wykorzystanie herbu miasta na stronie internetowej firmy. Radni zgodę wyrazili.

Tematem tym zajmowali się radni Rady Miasta Biłgoraja podczas ostatniej sesji. Jeden z  przedsiębiorców złożył wniosek o pozwolenie na umieszczenie herbu miasta Biłgoraja na stronie
internetowej firmy, a także w materiałach informacyjnych i marketingowych. Radni powiedzieli “tak”.

Przypomnijmy, że raz już radni podejmowali uchwałę dotyczącą wyrażenia zgody na używanie herbu do celów komercyjnych. Wówczas odmówili. Pisaliśmy o tym tutaj: Herb nie dla wszystkich | Nowa Gazeta Biłgorajska (gazetabilgoraj.pl)

- Reklama -

Nie obyło się jednak bez wątpliwości. – Jesteśmy za, ale będziemy składać wniosek, czy na przyszłość nie byłoby wskazane, aby stworzyć regulamin na te potrzeby. Niedawno odmówiliśmy jednemu podmiotowi – mówił radny Antoni Kucharski. Radny Jan Skrok zauważył, że jest to inne wykorzystanie znaku niż we wcześniejszym przypadku. – Podmiot, który wystąpił z prośbą, chce wykorzystać herb, bo współpracuje z Urzędem Miasta. Tam chodziło o samochody. Uważam, że to wykorzystanie jest dobre – mówił. Radny Wojciech Gleń stwierdził, że Radzie brakuje konsekwencji. – Powinnyśmy być konsekwentni. Ostatnio nie daliśmy zgody dla lokalnego przedsiębiorcy. Brakuje mi spójności. Czym mamy się kierować – komu pozwalać a komu nie. Lokalnemu przedsiębiorcy odmówiliśmy, nie kierując się żadnym schematem, a firmie z daleka chcemy wrazić zgodę. Jestem przeciw – mówił. Dodał, że powinien być opracowany regulamin, który jasno mówiłby, w jakich przypadkach zgoda powinna być.

 

Ostatecznie radni większością głosów wyrazili zgodę na umieszczenie informacji o nawiązanej współpracy na stronie internetowej firmy, a także w materiałach informacyjnych i marketingowych.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.