- Reklama -

- Reklama -

Usnął za kierownicą w oczekiwaniu na zielone światło

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie mężczyzna, który wracając z dyskoteki, usnął w oczekiwaniu na zielone światło. Śpiącego za kierownicą mężczyznę zauważyli inni podróżujący. Miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

10 października około godziny 5.20 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację o kierowcy BMW, który zablokował drogę, stając na światłach wahadłowych, pomiędzy miejscowościami Księżpol – Płusy.

Okazało się, że 33-letni mieszkaniec gminy Księżpol wraca z dyskoteki, na której pił wódkę, następnie odwiózł znajomych i jechał do domu. Gdy dojechał do świateł na wahadle, usnął w oczekiwaniu na zielone światło.

Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał 1,5 promila tej substancji w wydychanym powietrzu.

– Policjanci zatrzymali należące do niego prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Pijanemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, a sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.