- Reklama -

XIX Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach

We wtorkowe przedpołudnie odbyły się już XIX Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach. W tym roku wzięło w nich udział ponad 100 uczestników.

Szachy to strategiczna gra planszowa, w którą grywają wszyscy, niezależnie od wieku. W Gminnym Ośrodku Sportu, Kultury i Rekreacji w Biszczy 18 lutego odbyły się już XIX Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach. Uczestniczyli w niej uczniowie ze wszystkich szkół naszego powiatu. Począwszy od najmłodszych ze szkół podstawowych, a skończywszy na uczniach szkół średnich. O 10.00 najlepsi z najlepszych rozpoczęli zmagania o pierwsze miejsce oraz prestiżowe nagrody.

W szachy gram od piątego roku życia i są one dla mnie rozrywką i narzędziem do ćwiczenia logicznego myślenia i planowania. W tę grę może grać każdy i właśnie w niej jest fajne. Tutaj różnice wiekowe nie istnieją; 7-letnie dziecko może wygrać z dorosłym mężczyzną. Jeśli w szachy gra się hobbistycznie to nie jest to wymagające, ale jeśli chce się być naprawdę dobrym, trzeba dużo grać, czytać i trenować – opowiada Konrad Mucha, jeden z uczestników zawodów. – Na zawodach poszło mi bardzo dobrze, zdobyłem 2 miejsce, ustępując jedynie mojemu bratu Hubertowi, obaj zdobyliśmy maksymalną ilość punktów, czyli 7/7. Zwycięstwo było rozstrzygane przez punkty pomocnicze, których mój brat miał więcej – dodaje.

Organizatorami wydarzenia są: Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego w Biłgoraju, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy, Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim.

- Reklama -

Wyniki na 2020 rok*

M.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.