- Reklama -

Zebrania strażackie w gminie Goraj

W gminie Goraj zakończyły się już zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Druhowie podsumowali miniony rok, a także wyznaczyli plany działania na kolejne miesiące.

Zarówno w styczniu, jak i w lutym w gminie Goraju odbywały się zebrania strażackie. Miniony rok był wyjątkowo dobry na druhów. Udało się pozyskać sporo sprzętu, dzięki czemu mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Strażacy narażają własne życie ratując ludzki dobytek w pożarach, zalaniach budynków, czy wypadkach  samochodowych.Jednak to nie jedyne czynności na których skupiali się ochotnicy. Zabezpieczali również imprezy organizowane na terenie gminy. Brali udział w zawodach sportowych reprezentują gminę Goraj.

W minionym roku wartość majątku jednostek OSP z terenu gminy Goraj wzrosła o ponad 1 mln zł. Ogólna kwota wydatków z budżetu gminy na funkcjonowanie straży w roku 2019 wyniosła około 140 tys. zł.

Na terenie gminy funkcjonuje dziewięć jednostek OSP. Zarządy wszystkich otrzymały absolutorium za miniony rok.
Podczas zebrań niemal zawsze obecny był Antonii Łukasik, wójt gminy Goraj a jednocześnie Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Goraju, Zenon Głowala, sekretarz gminy Goraj oraz
druh Jan Okuniewski, Komendant Gminnego Związku OSP RP w Goraju. Nie zabrakło również przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

- Reklama -

Wszystkim strażakom życzymy zdrowia i satysfakcji z pełnionej służby dla dobra innych. Niech Wasza praca będzie powodem do dumy, w myśl pięknej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – życzą strażakom władze gminy.

Fot. FB/ Gmina Goraj

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.