- Reklama -

Miś – przyjaciel każdego malucha

W czwartek, 15 grudnia, w siedzibie Filii Bibliotecznej dla Dzieci i Młodzieży w Biłgoraju odbyło się podsumowanie VII edycji konkursu „Mój miś”. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród najmłodszych.

Wszyscy wiedzą, że najlepszym przyjacielem każdego malucha jest pluszowy miś. 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, filia dla Dzieci i Młodzieży zorganizowała konkurs. Konkurs jest związany z obchodami właśnie tego święta, a adresowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, czyli do właścicieli pluszowych misiów. Dzień Misia w bibliotece to już tradycja: wspólne czytanie bajek o misiach, wystawa książek i konkurs plastyczny.

Do konkursu wpłynęło 158 prac, w tym 16 prac grupowych i 142 prace indywidualnde. I choćby się wydawało, że miś, jaki jest, każdy widzi, to co roku jest kilka misiów, które zasługują na szczególne wyróżnienie, a nawet nagrodę.

W kategorii prac indywidualnych:

Prace nagrodzone 3 i 4-latków: Alicja Jaszek, lat 4 z Samorządowego Przedszkola nr 2; opiekun Renata Piętak; Aleksander Knap, lat 4 z Samorządowego Przedszkola nr 1, opiekun Lucyna Jaskuła; Oliwia Sak, lat 4 z Akademii Przedszkolaka, Publiczne Przedszkole Językowe, opiekun Ewa Muzyka.

 Wyróżnienia: Kinga Gromadzka, lat 4 z Samorządowego Przedszkola nr 1, opiekun Bożena Kapka; Tymoteusz Pelc, lat 2,5, Żłobek Przedszkole Integracyjne „Bambini”.

Prace nagrodzone 5 i 6-latków: Julia Branewska, lat 5 z Akademii Przedszkolaka, Publiczne Przedszkole Językowe filia Kraina Elfów, opiekun Ewelina Welcz; Lena Durska, lat 6 z Samorządowego Przedszkola nr 3, opiekun Bożena Lembryk; Nataniel Pelc, lat 5, Żłobek Przedszkole Integracyjne „Bambini”; Klaudia Truszkowska, lat 5 z Samorządowego Przedszkola nr 3, opiekun Maria Obszańska; Michał Tutka z Samorządowego Przedszkola nr 2, opiekun Marta Smyl.

- Reklama -

Wyróżnienia: Nikola Dudek, lat 5 z Samorządowego Przedszkola nr 1, opiekun Danuta Startek; Lena Gmiterek, lat 6; Malwina Smyl, lat 6 z  Samorządowego Przedszkola nr 3, opiekun Bożena Lembryk.

Prace przestrzenne: Laura Więcław z Samorządowego Przedszkola nr 1, opiekun Lucyna Jaskuła; Natalia Smagała, Mateusz Deryło, Maciej Luchowski, Szymon Jarosławiec, lat 5 z Katolickiego Przedszkola, opiekun Joanna Grabias.

W kategorii prac grupowych:

Prace nagrodzone: Grupa VII z Samorządowego Przedszkola nr 3, opiekun Maria Obszańska; Grupa „Smerfy” z Domku Przedszkolaka, opiekun Aleksandra Obszyńska; „Arka Noego” z Katolickiego Przedszkola, opiekun Dorota Miklusz.

Wyróżnienia:

Grupa „Pszczółki”, Żłobek Przedszkole Integracyjne „Bambini”, opiekun Małgorzata Raduj; Grupa „Misiaczki” z Domku Przedszkolaka, opiekun Marta Polowy; Grupa II z Samorządowego Przedszkola nr 1, opiekun Anna Piętak, Małgorzata Kozera.

Nagroda specjalna: Grupa „Krasnale” z Domku Przedszkolaka, opiekun Ewa Ćwikła.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.