- Reklama -

- Reklama -

Mieszkania w TBS cieszą się popularnością

W minionym roku w mieszkaniach zarządzanych przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego (TBS) mieszkało 439 osób. Dodatkowo spółka wynajmowała również garaże. W planach jest również budowa kolejnych mieszkań. Sprawdzamy, jak spółka funkcjonowała w minionym roku.

- Reklama -

Zadania z zakresu gospodarki mieszkaniowej w ramach samorządu Gminy Miasto Biłgoraj wykonuje m.in. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Biłgoraju, będące spółką komunalną, w której Gmina Miasto Biłgoraj posiada 100% udziałów.

TBS Sp. z o.o. w Biłgoraju na dzień 31.12.2019 roku było właścicielem 7 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 181 mieszkań o pow. użytkowej ogółem 9118,04 mkw.  W zasobach Towarzystwa na dzień 31.12.2020 roku mieszkało 439 osób (na 31.12.2019 – 436 osób, a na 31.12.2018 roku – 449 osób). W ramach swojej bieżącej działalności spółka zajmowała się zarządzaniem zasobami własnymi, w tym również 2 budynkami użytkowymi, budynkiem administracyjno-biurowym oraz halą magazynowo-produkcyjną.

Spółka w roku 2020 wydzierżawiała również najemcom mieszkań grunty pod garaże samochodowe (na dzień 31.12.2020 roku łącznie 37 garaży o łącznej dzierżawionej powierzchni 802,5 mkw. ). W roku 2020 spółka poniosła wydatki inwestycyjne i remontowe w łącznej kwocie 50 197,32 zł, które dotyczyły wymiany oświetlenia na energooszczędne, malowania klatek schodowych w budynkach mieszkalnych należących do spółki oraz wymiany kotła gazowego w kotłowni budynku przy ul. Zamojskiej 84.

- Reklama -

Spółka w roku 2020 zaobserwowała duże zainteresowanie mieszkaniami na wynajem z dążeniem do własności, pomimo dynamicznie rozwijającego się rynku deweloperskiego w Biłgoraju.

W planach jest kolejna budowa mieszkań. Inwestycja składająca się z budowy dwóch budynków wielorodzinnych (po około 44 mieszkania w każdym z nich) miałaby zostać wybudowana na działce położonej przy ul. ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju. Inwestycja będzie realizowana wspólnie z Gminą Miasto Biłgoraj, inwestorem będzie TBS Sp. z o.o. w Biłgoraju, natomiast projekt zostanie wykonany przez Gminę Miasto Biłgoraj. Planuje się, iż jeden budynek zostanie wykorzystany na potrzeby spółki – najem z dążeniem do własności, a drugi budynek zostanie wykorzystany na potrzeby mieszkaniowe gminy. Projektowane budynki wielorodzinne zostaną zaopatrzone w dźwigi osobowe oraz będą zasilane OZE – gruntowe pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne. Inwestycja będzie w części finansowana z preferencyjnego kredytu przyznanego spółce przez Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.