- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Męska Róża Różańcowa już działa. W Biłgoraju jest ich piętnastu (zdjęcia)

W Biłgoraju mężczyźni założyli wspólnotę Róży Różańcowej. Co takiego?! Grupę, której patronem jest św. Józef i która działa w parafii pw. św. Chrystusa Króla. Jak informuje parafia, na razie jest piętnastu chętnych.

- Reklama -

Pomysł na założenie Róży zrodził się podczas jednego ze spotkań wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Pan Arek Kapica zaproponował, a pan Ryszard Dziduch zrealizował.

-Pierwszych piętnastu mężczyzn zgodziło się bez problemu – opowiada Ryszard. Potem jednak zaczęły się problemy – Każdy jeden zaproszony do tej wyjątkowej, wspólnej modlitwy odmawiał. To było trudne doświadczenie” – przyznaje pomysłodawca.

urząd MArszałkowski projekt

Jak sobie z tym problemem poradził? Oczywiście upadł na kolana i zaczął się gorąco modlić do św. Józefa. Na pomoc z nieba nie trzeba było długo czekać. Lista członków Męskiej Róży Różańcowej im. św. Józefa zapełniła się bardzo szybko.

Od tamtego momentu ci mężczyźni każdego dnia modlą się na różańcu w int. podanych przez Ojca Świętego.

– Drodzy Panowie, niech św. Józef – patron Waszej Róży Różańcowej, wyprasza Wam wszelkie potrzebne łaski! – przekazuje parafia pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Więcej o tym co dzieje się w naszych parafiach, przeczytacie w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Tu m.in. prezentujemy parafie naszego dekanatu.

 

 

info/foto: parafia Chrystusa Króla w Biłgoraju

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.