- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Medale dla biłgorajskich nauczycieli

W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy wojewoda lubelski Lech Sprawka dokonał aktu dekoracji odznaczeniami państwowymi nauczycieli z terenu województwa lubelskiego. Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę przyznane zostały za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, zgodnie z postanowieniem prezydenta z dnia 3 września 2020 r.

- Reklama -

Ceremonia wręczenia odznaczeń odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Podczas spotkania wojewoda lubelski Lech Sprawka i lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk podziękowali za wieloletnią pracę ze szczególnym uwzględnieniem okresu pracy zdalnej, wynikającej z pandemii koronawirusa, wywołującego COViD-19.

Zdaję sobie sprawę z tego, że praca w roku szkolnym 2020/2021 była trudna. Tym bardziej składam podziękowania. Obszar edukacji jest niezmiernie ważny. Czy był kiedyś taki wymiar tęsknoty uczniów i nauczycieli do powrotu do szkoły? Czas pandemii pokazał, jak ważnym podmiotem w procesie edukacyjnym jest nauczyciel. Oświata się zmienia, bo świat się zmienia. Dyskusje na temat różnych zmian w oświacie koncentrują się często na zupełnie drugorzędnych elementach. Tak naprawdę to nie ma znaczenia. Wszystko zależy od dwóch rzeczy: koncepcji programowej szkoły, czyli jaki cel przed szkołą stawiamy, drugi element, kto tę koncepcję będzie realizował, czyli nauczyciel. Wszystkie inne elementy mają swoją ważną rolę – chociażby infrastruktura i wyposażenie, które są elementem wspomagającym działania nauczycieli – ale bez dobrego nauczyciela nie będzie dobrej szkoły. Nikt nauczyciela nie zastąpi – podkreślał wojewoda lubelski. – Dziękuję, że zostawiacie istotny wkład w duszach dzieci. Dziękuję za szczególną odpowiedzialność za los wychowanków i ich szanse na godne życie i dalsze kształcenie. To, że tu jesteście, świadczy o tym, że pełnicie istotną rolę. Gratuluję dotychczasowej pracy i życzę poczucia bezpieczeństwa w wielu wymiarach i satysfakcji mierzonej zadowoleniem waszych uczniów i ich rodziców. To jest najlepsza nagroda – mówił Lech Sprawka.

To wielka przyjemność, że możemy się spotkać w bezpośredni sposób. Mamy za co dziękować nauczycielom, wychowawcom, dyrektorom placówek i pracownikom oświaty. Ten rok sprawił, że wszyscy zauważyli, jak ważna jest szkoła i relacja nauczyciel – uczeń, nauczyciel – rodzic. Wartością dodaną tego trudnego roku była umiejętność dobrej współpracy w trudnych warunkach. Uświadomiliśmy sobie, że w systemie oświaty są nie tylko przedszkola, różne typy szkół, ale placówki, z którymi powinniśmy współpracować: poradnie psychologiczno-pedagogiczne, placówki doskonalenia nauczycieli. Potrafimy współdziałać i radzić sobie w trudnej sytuacji. Nie wolno nam powiedzieć, że ten rok w jakiś sposób był stracony. Pracując z uczniami, wiecie, jak wiele wysiłku musieliście włożyć w pracę, by w szkole wydarzyło się to wszystko, co powinno, czyli realizacja podstawy programowej, dostosowane programy do sytuacji, z którą mamy do czynienia, egzaminy zewnętrzne, konkursy przedmiotowe. Wiem, jak wiele wydarzyło się w szkołach, mimo tej trudnej pandemicznej sytuacji. Są powody do zadowolenia i satysfakcji – mówiła Teresa Misiuk.

Osoby uhonorowane Medalem Złotym za Długoletnią Służbę

 • Genowefa Daśko, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
 • Teresa Kość, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju
 • Irena Kraczek, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju
 • Mirosław Edward Maziarz, nauczyciel w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
 • Mirosław Późniak, nauczyciel w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
 • Stanisława Więcław, nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie

Osoby uhonorowane Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę

- Reklama -

 • Elżbieta Marczak-Bil, nauczyciel w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
 • Stanisława Sitarz, pomoc nauczyciela w Zespole Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie

Osoby uhonorowane Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę

 • Marzena Jargieło, nauczyciel w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
 • Piotr Kiełbasa, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju

Wnioski o nadanie Medalu KEN

 • Halina Blacha, nauczyciel w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Biłgoraju
 • Krystyna Dążałowicz, nauczyciel w Zespole Szkół w Goraju
 • Dorota Małgorzata Dobosz, nauczyciel w Zespole Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie
 • Beata Koczot nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
 • Jolanta Rycyk, wicedyrektor w I Liceum Ogólnokształcącym im ONZ w Biłgoraju
 • Krzysztof Socha, nauczyciel w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
 • Iwona Danuta Startek, nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
 • Lucyna Szozda, nauczyciel w Zespole Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie
 • Iwona Zygmunt, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.