- Reklama -

- Reklama -

Pieniądze dla gminy Księżpol

23 czerwca w Lublinie gmina Księżpol otrzymała łącznie ponad 1 mln zł do wykorzystania na budowę infrastruktury drogowej, remont świetlicy i remizy OSP w Korchowie Pierwszym oraz zagospodarowanie placu wokół budynku.

- Reklama -

23 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie miało miejsce podpisanie umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, z którego Gmina Księżpol otrzymała 528 311 zł na budowę drogi i chodnika w Zawadce. Inwestycja ta będzie współfinansowana w 50 procentach z dofinasowania i zrealizowana do końca bieżącego roku.

– Bardzo się cieszę, że dzięki staraniu samorządu gminy Księżpol udało nam się pozyskać kolejne środki zewnętrzne. Chcemy je wykorzystać tak, aby inwestycje, za które powstaną, w jak największym stopniu przyczyniły się do poprawy jakości życia mieszkańców naszej gminy – mówi Jarosław Piskorski, wójt gminy Księżpol. – Staramy się dostrzegać problemy mieszkańców i planować ich realizację nawet wtedy, kiedy wydaje się ona trudna albo niemożliwa – dodaje włodarz.

- Reklama -

Podczas spotkania wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski otrzymał z rąk wojewody lubelskiego Lecha Sprawki promesę na 500 000 zł z Rządowego Programu Wsparcia Gmin Popegeerowskich. Środki te będą przeznaczone na budowę chodnika w miejscowości Korchów Pierwszy.

Wykonana zostanie również termomodernizacja budynku świetlicy i remizy OSP w Korchowie Pierwszym wraz z wymianą pokrycia dachowego, drzwi garażowych. Zagospodarowany zostanie plac przed remizą wraz z drogą dojazdową oraz wybudowana zostanie altana  integracyjna.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.