- Reklama -

Mebel przygniótł 2,5-latka. Dziecko nie przeżyło

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Biłgoraju. 2,5-letnie dziecko zostało przygniecione przez mebel. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, zmarło.

Do nieszczęścia doszło w czwartek na jednym z mieszkań w Biłgoraju. Z naszych informacji wynika, że 2,5 letnie dziecko zostało przygniecione przez mebel. Rodzice natychmiast zawieźli poszkodowanego maluszka do szpitala, ale pomimo podjętej reanimacji, nie udało się go uratować.

Informacje te potwierdza rzecznik biłgorajskiej policji. – Mogę potwierdzić, że rzeczywiście wczoraj w Biłgoraju doszło do wypadku. 2,5 letnie dziecko zostało przywiezione do szpitala i było reanimowane. Niestety, dziecko zmarło – mówi Joanna Klimek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

- Reklama -

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju. Ciało dziecka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Oboje rodzice byli trzeźwi.  Wszczęliśmy śledztwo w kierunku artykułu 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sekcje zwłok zaplanowano na poniedziałek  wyjaśnia Marek Głowala, prokurator rejonowy.  Z wstępnych ustaleń wynika, że dziecko chciało otworzyć szufladę szafki. Niestety, dwie przednie nogi szafki się urwały i spadła ona na małoletniego  dodaje prokurator.
Przeprowadzono już oględziny miejsca, a śledztwo jest prowadzone w kierunku nieszczęśliwego wypadku.

 

- Reklama -