- Reklama -

„Lokalny Patriota” w Szkole Podstawowej w Hedwiżynie

Projekt "Lokalny Patriota" jest cyklicznym projektem realizowanym w Szkole Podstawowej w Hedwiżynie od 2015 roku, ma charakter interdyscyplinarny i zespołowy. Realizowany jest na lekcjach różnych przedmiotów i w trakcie różnych działań poza zajęciami. Głównym jego celem jest kształcenie patriotycznych postaw oraz wychowanie i przygotowanie uczniów do roli odpowiedzialnego człowieka i obywatela.

W realizację projektu włączają się rodzice, w br. w  szkole miały miejsce warsztaty rodzinne, na których rodzice wspólnie z dziećmi wykonali wianki i kotyliony na akademię.

 Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę oraz ogłoszenie roku szkolnego 2018/2019 „Rokiem dla Niepodległej” stanowiły doskonałą okazję, aby wydarzenia te zaprezentować i uczcić z uczniami w sposób szczególny.

- Reklama -

7 listopada rozegrana została po raz pierwszy w szkole gra edukacyjna „Droga do niepodległości”. W grze rywalizowały  sześcioosobowe drużyny z klasy VII, VIII i III gimnazjum. Zostały przeprowadzone dwa konkursy plastyczne „Niepodległa” i „Plakat dla Niepodległej”, do udziału w nich zaproszeni zostali wszyscy uczniowie, którzy przekazali na ręce organizatorów 85 prac plastycznych. 9 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości podjęte zostały działania pod hasłem „Przekujemy słowa w czyn”. Przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali odświętny wystrój sal lekcyjnych: gazetki ścienne, plakaty, kotyliony, flagi, łańcuchy w barwach państwowych oraz wystawy i stoiska prezentujące dorobek naszego narodu. Uczniowie każdej klasy z pomocą rodziców przyrządzili słodki poczęstunek: biało-czerwone torty, ciasteczka i desery. Radosne świętowanie społeczność szkolna rozpoczęła od obejrzenia wspólnie z rodzicami przedstawienia przygotowanego przez przedszkolaków „100-lecie Niepodległości – pokaż radość przedszkolaku”. O godzinie 1111 wspólnie z zespołem śpiewaczym „Stok” z Hedwiżyna uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn państwowy.

 

W ramach realizacji projektu „Lokalny Patriota” w obecnym roku szkolnym zaplanowano 30 działań, z których do chwili obecnej zostało zrealizowanych 12. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie, rodzice, nauczyciele i środowisko lokalne chętnie angażuje się w te działania.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.