- Reklama -

Mamy czym się pochwalić

16 lipca telewizyjna ekipa gościła na terenie gminy Księżpol. Dziennikarze TVP 3 Lublin zbierali informacje do programu "Lubelskie Agro Lato".

W ubiegły wtorek ekipa telewizyjna TVP 3 Lublin odwiedziła gminę Księżpol. Dziennikarze nagrywali reportaż, który będzie wyemitowany na antenie lubelskiej telewizji w programie „Agro Lato”.

Gmina Księżpol jest gminą typowo rolniczą. Jest tu dużo gospodarstw rolnych, a uprawy zajmują ponad 70 procent powierzchni. W tradycyjnych rodzinnych gospodarstwach uprawiane są zboża, ziemniaki, kukurydza, warzywa, a także tytoń. Są też gospodarstwa wyspecjalizowane i ekologiczne.
O metodach produkcji ogórków opowiadał Bogumił Potocki z Księżpola. W swoim gospodarstwie metodami ekologicznymi uprawia on nie tylko te warzywa, ale i truskawki czy porzeczki.

- Reklama -

Z kolei Aneta i Jan Panasikowie z Korchowa w swoim gospodarstwie zajmują się uprawą kapusty, z której powstają pyszne kiszonki. W Korchowie ekipa TVP zgłębiała, jak z okrągłej główki powstaje kapusta siekana, a z tej kapusta kiszona.
W gminie Księżpol uprawiany jest też tytoń, trudnią się tym mieszkańcy Zawadki. O tym opowiadała rodzina Paluchów – pani Jadwiga, jej mąż Zenon oraz córka Jagoda. Kamera TVP nagrała także proces zrywania i suszenia tytoniu.
O rolnictwie gminy Księżpol i jej walorach turystycznych mówił także wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. Odcinek programu „Agro Lato” z udziałem rolników z gminy Księżpol zostanie wyemitowany na antenie TVP Lublin we wtorek (23 lipca), a kolejny w sierpniu.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.