- Reklama -

Letnia Szkoła Malarstwa w Tarnogrodzie

Tarnogrodzki Ośrodek Kultury oraz burmistrzem Tarnogrodu zorganizowali w tym roku profesjonalne warsztaty malarskie dla młodzieży i dorosłych pt. Letnia Szkoła Malarstwa.

Zainteresowani mieli możliwość uczyć się pod okiem mistrzów malowania techniką akrylową i akwarelą. Profesor Edward Syty, pochodzący z Tarnogrodu, to malarz, rysownik i wykładowca akademicki. Obecnie prowadzi Pracownię Rysunku i Malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, wykłada także na Politechnice Opolskiej w Katedrze Architektury i Urbanistyki, będąc jednocześnie jej kierownikiem. Jarosław Drążek to absolwent malarstwa i grafiki na Wydziale Sztuki UMCS-u. Zajmował się temperą i techniką olejną, a przez ostatnie lata maluje  akwarelą i tej techniki uczył w Tarnogrodzie.

- Reklama -

Zajęcia odbywały się 15 i 16 lipca rano i po południu. Pierwszego dnia adepci sztuki malarskiej wraz z nauczycielami malowali kościół tarnogrodzki, drewniane budynki oraz piękne kwiaty z przykościelnego ogrodu. Kolejnego dnia rano tworzyli w okolicach gimnazjum w Tarnogrodzie, a po południu pan Syty zabrał towarzystwo na pola między Luchowem a Brzyską Wolą, gdzie amatorzy malowali pod jego czujnym okiem akrylowe pejzaże. Efekty dwudniowej pracy są zachwycające, dzieła niepowtarzalne, godne miejsca w najlepszych muzeach. Mistrzowie byli pod wrażeniem talentu tarnogrodzkiej młodzieży i dorosłych, a uczestnicy bardzo się cieszyli, że mają możliwość obcować ze znanymi i docenianymi malarzami i od nich uczyć się trudnej sztuki.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.