- Reklama -

- Reklama -

Łukowianki na konferencji (zdjęcia)

Kobiety ze Stowarzyszenia Kobiet Gminy Łukowa w niedzielę (28 kwietnia) reprezentowały się na konferencji "Koła Gospodyń Wiejskich Lubelszczyzny- zrównoważony rozwój w oparciu o zasoby środowiska".

Konferencja i warsztaty, które miały miejsce w Urszulinie, były zorganizowane po to, aby integrować koła gospodyń wiejskich z Lubelszczyzny, zaprezentować dorobek poszczególnych kół oraz wypracować metody aktywności z edukacją ekologiczną w zakresie ochrony i wykorzystania dzikich roślin w lokalnych produktach.

Poszczególne koła mogły zaprezentować swoje stoiska promocyjne. W trakcie konferencji były także konkursy na najładniejsze stoisko KGW, danie regionalne, najlepszy chleb czy produkt regionalny, taki jak rękodzieło. Uczestnicy mogli także brać udział w warsztatach i konkursach kulinarnych dań regionalnych opartych na ekologicznych i lokalnych produktach.

- Reklama -

Panie z Łukowej nie tylko naszykowały piękną dekorację swojego stoiska, ale także upiekły tradycyjny chleb i zrobiły zupę szczawiową. Uczestniczyły także w wykładach, tematami których były zastosowanie dziko rosnących roślin w kuchni, wykorzystanie ziół czy produkty ekologiczne.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.