- Reklama -

- Reklama -

Młodzi z powiatu będą pisać wiersze?

Jest konkurs dla uczniów szkół podstawowych i średnich z Ziemi Biłgorajskiej. Dość nietypowy, bo konkurs poetycki: - Uczestnicy nadsyłają w terminie do 29 maja jeden wiersz, który nie był wcześniej publikowany oraz nie został nagrodzony w innych konkursach - informuje GOK w Łukowej, który jest organizatorem.

- Reklama -

Konkurs jest organizowany w ramach Ogólnopolskich Obchodów 80. Rocznicy Bitwy pod Osuchami. Pełna nazwa to: Wojewódzki Konkurs Poetycki poświęcony Młodym Bohaterom pochowanym w Osuchach na największym partyzanckim cmentarzu w Europie.

-Celem konkursu  jest oddanie hołdu młodym żołnierzom oddziałów leśnych AK poległym w bitwie z Niemcami podczas największej akcji przeciwpartyzanckiej w czasie II wojny światowej w lasach Puszczy Solskiej – przekazują organizatorzy.

urząd MArszałkowski projekt

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkól podstawowych i średnich. Mile widziani są potomkowie  Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego. Wiek uczestników – od 10 do 19 roku życia. Tematem wiersza mają być partyzanci  polegli w bitwie z Niemcami w czerwcu 1944 i spoczywający na cmentarzu w Osuchach.

Uczestnicy nadsyłają w terminie do 29 maja 2024 r. (data stempla pocztowego) jeden wiersz, który nie był wcześniej publikowany oraz nie został nagrodzony w innych konkursach. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 7 czerwca 2024 w Domu Pamięci Osuchach o godz. 12:00

Najlepszy wiersz zostanie odczytany podczas uroczystości 80. Rocznicy Bitwy Partyzanckiej pod Osuchami, 23 czerwca 2024 r. podczas apelu poległych na cmentarzu partyzanckim w Osuchach.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Regulamin i karty zgłoszenia są do pobrania na stronie: www.gok.lukowa.pl i na Facebooku GOK w Łukowej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.